Przejmijmy kontrolę nad naszym życiem

„Każdy powinien podjąć decyzje, które przybliżą go do dobrej żywności i uniezależnią od korporacji i supermarketów… Bo co zrobicie jak będą puste? Ci, co mają swój kawałek ziemi już dzisiaj powinni zaplanować, co będą na nim uprawiać i z kim współpracować. Tych, którzy nie mają dostępu do ziemi, zachęcamy do współpracy z okolicznymi rolnikami.

Konsumenci:
Czy chcecie mieć na talerzu coś co nadaje się do jedzenia? Czy naprawdę wierzycie, że to, co na co dzień kupujecie w Tesco i w innych hipermarketach, odpowiada waszemu zapotrzebowaniu na wartościowe pożywienie? Czy w ogóle Was to obchodzi? A może jesteście „zbyt zajęci, żeby się tym zajmować”?
Stoimy oto przed koniecznością wyboru tu i teraz. Unikanie go nie wchodzi już w rachubę. Nastał czas działania. Ludzkie zdrowie, zdrowie planety i świata są niepodzielne, są ze sobą nierozerwalnie związane. Idźcie do swoich lokalnych tradycyjnych i ekologicznych rolników i wypracujcie wspólnie z nimi zasady, na jakich będą hodować dla was dobrej jakości żywność.

Rolnicy! Nie dajcie się omamić. Unia Europejska chce się Was pozbyć. Chcą, żebyście myśleli, że nic się nie da zrobić, bo to niedozwolone. Oni próbują wmówić wam poczucie winy z powodu robienia czegoś co jest rozsądne, zyskowne i słuszne.

Konsumenci i rolnicy!
Czas na działania. Zjednoczmy się i przejmijmy kontrolę nad naszym życiem, inaczej przyjdzie nam stać z boku i czekać aż wykończą nas laboratoria żywności transgenicznej, korporacje przemysłowego rolnictwa i skorumpowane rządy. Wybór należy do Was!”

Wiele lat temu sir Julian Rose napisał esej, którego fragmenty zacytowałam powyżej, bowiem JEST ON TERAZ BARDZIEJ AKTUALNY niż dawniej. 
Cały artykuł: https://renesans21.pl/julian/listy-julian/list-do-rolnikow-i-konsumentow/

(Opracowała: Jadwiga Łopata)

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt na adres: kontakt@doprawdy.info