ALARM! Polska pustynią Europy

Najwyższa Izba Kontroli  już ponad 3 LATA TEMU alarmowała , że: „ …Polska jest jednym z najbardziej ubogich w wodę krajów Unii Europejskiej. Statystycznie na jednego Polaka rocznie przypada ok. 1600 m3 wody, nawet trzykrotnie mniej niż w pozostałych krajach UE. Nasze zasoby  porównywalne są z Egiptem. ..” (*)

Oznacza to zagrożenie niedoborami wody niezbędnej do życia i do produkcji żywności. 

UWAGA! Może to oznaczać nie tylko braki wody, ale również żywności. Rozwiązaniem jest wspieranie rolnictwa rodzinnego, pro-ekologicznego, przyjaznego naturze. Mamy jeszcze około miliona takich rolników, którzy w większości prowadzą małe i średnie gospodarstwa rolne. Jednakże bez konsumentów, za kilka lat, te gospodarstwa znikną z mapy Polski. Korporacje razem z rządami robią wszystko, aby je zniszczyć. Stanowią oni za dużą konkurencję, ale przede wszystkim jest to grupa, która ma jeszcze dużo wolności; trudno kontrolować takich niezależnych obywateli.

A więc DZIAŁAJ. Oszczędzaj wodę i kupuj bezpośrednio u rolnika. Szanuj dobrych rolników za ich ciężką pracę, szanuj dobrej jakości żywność, bo dzięki niej Ty i Twoja rodzina będziecie zdrowi. Szanuj dobrych rolników za to, że dbają o naturę i dzięki temu mamy więcej wody, a Ty masz możliwość przebywania w cudownych enklawach. Szanuj ich za to, że trwają i nie oddają ziemi w obce ręce, bo to oznacza więcej wolności także dla Ciebie.

 (*) Źródło: https://www.nik.gov.pl/aktualnosci/polska-pustynia-europy.html  

(Opracowała: Jadwiga Łopata)

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info