UFF interweniuje w sprawie niezależnych i uczciwych lekarzy

Naczelna Izba Lekarska chce ukarać 114 lekarzy za rzekome rozpowszechnianie informacji niezgodnych z aktualną wiedzą medyczną i szerzenie postaw rzekomo antyzdrowotnych. Pierwsza rozprawa już się odbyła w piątek 17 marca 2023. Z licznych relacji na Facebooku wynika, że na tę chwilę rzecznik dyscyplinarny lekarzy musi doprecyzować swoje zarzuty, co jest uważane za sukces prawników, strony społecznej oraz lekarzy. Było o co walczyć, ponieważ Izby Lekarskie są znane z ustawionych procesów i ,,sądów kapturowych”. Kolejne rozprawy odbędą się we Wrocławiu oraz w Gdańsku, ale nie są znane daty rozpraw.

Swoją cegiełkę do obrony niewinnych lekarzy dołożył m. in. United For Freedom, z Udem Bawarczykiem na czele. Organizacja ta opublikowała na swej stronie internetowej opinię o postępowaniu Naczelnej Izby Lekarskiej. Zawiera ona krytyczną analizę zarzutów jak i postępowania Naczelnej Izby Lekarskiej. Podaje także liczne argumenty przemawiające na korzyść lekarzy. Nie chcąc przytaczać całej treści pisma zapraszamy do lektury pod poniższym linkiem.

Poniższe pismo zawiera także odpowiedzi czterech instytucji publicznych. ,,Udo Bawarczyk 16 marca skontaktował się ze mną telefonicznie i zapytał się, czy posiadam pisma potwierdzające, że nie mają żadnych badań na poparcie swych twierdzeń [chodzi o stronę oskarżającą lekarzy]. Potwierdziłem, że mam takie pisma. Były one publikowane na Facebooku. Nie miałem pojęcia, że Udo Bawarczyk chce pisma te wykorzystać w swym piśmie. Efekt końcowy mnie samego nawet zaskoczył. Bardzo się cieszę, że pomogły one w obronie niezależnych lekarzy – twierdzi Damian Prędota.

Brońmy uczciwych lekarzy!

Więcej:

(Opracował: Damian Prędota)

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info