Potrzebujemy ogólnopolskiego ruchu sprzeciwu wobec wojny

… Pierwsza jaskółka się pojawiła – to 1 majowy Marsz Pokoju w Warszawie. Tysięczny tłum maszerujący przez stolicę Polski i skandujący – NIE DLA WOJNY! Młodzi i starzy, działacze społeczni i osoby zupełnie apolityczne, emeryci i całe rodziny. Ludzie z prawicy, z lewicy i centrum. Narodowcy i socjaliści. W jednej sprawie – dr Leszek Sykulski, dr Mateusz Piskorski, red. Przemysław Piasta, prof. Światosław Nowicki, prof. Ryszard Zajączkowski, dr Lucyna Kulińska, red. Tomasz Jankowski, Sebastian Pitoń, dr Włodzimierz Gorki, Mariusz Świder, Zbigniew Okorski, Zygmunt Przetakiewicz, płk Tadeusz Kowalski, Roland Dubowski, Marcin Adam, Piotr Korczarowski, Adam Hareńczyk, Henryk Mikietyn, Renata Cygan, Kamil Klimczak. I bardzo długo można tak wymieniać.

Pamiętajmy również o tych, których nie było na marszu, ale swoim postępowaniem wielokrotnie udowadniali, że rozumieją wagę sprawy – prof. Stanisławie Bieleniu, prof. Włodzimierzu Osadczym, prof. Witoldzie Modzelewskim, prof. Marii Szyszkowskiej, prof. Pawle Soroce, prof. Adamie Zapałowskim, Bożenie Gaworskiej Aleksandrowicz, dr. Edwardzie Karolczuku, Witoldzie Listowskim, Katarzynie Sokołowskiej, Macieju Maciaku, Gabrielu Janowskim.

Tego nie wolno zaprzepaścić, niezwykle rzadko taka trzeźwość daje znać o sobie w Polsce. Nie wolno nam dać się podzielić i słuchać złych podszeptów. Nie wolno nam unosić się ambicjami. Nie można teraz rozgrzebywać starych konfliktów. Jesteśmy to winni sobie, naszym dzieciom i wnukom. Sprawa jest zbyt ważna. W różnorakich kwestiach możemy się różnić, i będziemy się różnić. Ale w tej jednej – musimy mówić jednym głosem – NIE DLA WOJNY, TAK DLA POKOJU.

Potrzebujemy ogólnopolskiego niepartyjnego ruchu sprzeciwu wobec wojny.

Źródło: przedruk fragmentu artykułu Łukasza Marcina Jastrzębskiego Potrzebujemy ogólnopolskiego ruchu sprzeciwu wobec wojny

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info