Uwaga! Ratujmy polskie lasy przed grabieżą

W styczniu tego roku Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności Parlamentu Europejskiego wydała pozytywną opinię o zmianie traktatów, które mają przenieść leśnictwo z kompetencji krajowych (Polski) do kompetencji wspólnych UE. To oznacza, że komisja europarlamentu chce oddać polskie lasy w zarząd unijnym urzędnikom i od tego momentu staną się one wspólną własnością UE. W ramach unijnego programu znanego pod nazwą Zielony Ład, spora część tych terenów zostanie sklasyfikowana jako obszary specjalne „dzikiej przyrody”, do których nie będziemy mieli wstępu. Przejęcie lasów przez unijnych decydentów oznacza również ograniczenia dla gospodarki leśnej, a zwłaszcza pozyskiwania drewna, upadek polskiego przemysłu drzewnego i w konsekwencji osłabienie całej naszej gospodarki.

Przyjęcie zmian traktatów UE dla Polski oznacza, że 30% naszego państwa zostanie wyłączone spod naszej wyłącznej jurysdykcji. Wprowadzanie przez UE obszarów „dzikiej przyrody” oznacza, że nie będziemy mieli wstępu do lasów. 

Aby nie dopuścić do takiego stanu rzeczy powstała petycja, pod którą można zbierać podpisy do 30 czerwca 2023 roku. Stop aneksji polskich lasów przez urzędników unijnych!!

Ze szczegółami całej akcji, jak i więcej informacji, pod poniższymi linkami:

https://www.ratujmy-polskie-lasy.org/

https://fb.watch/kYC9gobMlQ/

(Opracował: Damian Prędota)

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info