Rolnicy, gospodarstwa, targi

Zapraszamy do odwiedzania nowo stworzonej podstrony na stronie Zdrowe Dzieci – Zdrowa Rodzina, zatytułowanej Rolnicy, gospodarstwa i targi. Można tutaj znaleźć informacje na temat rolników, gospodarstw i targów, które oferują zdrową, naturalnie wytworzoną żywność na terenie całej Polski.

Gospodarstwa najlepiej odwiedzać osobiście. Rolnicy z pasją służenia ludziom i wytwarzania prawdziwej żywności – o znaczeniu profilaktycznym i leczniczym – przyjmą nas z otwartymi ramionami i chętnie opowiedzą o tym, czym się zajmują.

Pamiętajmy o kryteriach dobrych gospodarstw i zdrowej żywności:

  • Uprawy roślin są prowadzone bez użycia chemicznych środków ochrony i bez nawozów sztucznych, z udziałem naturalnych nawozów i płodozmianu, najlepiej według zasad permakultury.
  • Hodowle zwierząt są prowadzone bez użycia przemysłowo wytworzonych pasz, antybiotyków, hormonów, leków przeciwzapalnych itp., a zwierzęta mają całoroczny dostęp do światła słonecznego na naturalnych wybiegach i pastwiskach.
  • Żywność nie jest przetwarzana przemysłowo, jej ewentualna obróbka wiąże się tylko z tradycyjnymi, domowymi metodami. Pamiętajmy, że im mniej przetworzony pokarm, tym więcej w nim aktywnych substancji odżywczych.
  • Do żywności nie są dodawane budzące wątpliwość substancje chemiczne typowe dla przemysłu spożywczego (konserwanty, przeciwutleniacze, stabilizatory, zagęszczacze, barwniki itp.). Stosowana sól nie jest warzona, nie zawiera antyzbrylacza ani sztucznie dodanego jodu.

Na dole strony, w komentarzach, możemy dzielić się swoimi doświadczeniami, na przykład wskazując sprawdzonych rolników, gospodarstwa czy ciekawe targi, jak również wątpliwościami, oraz zadawać pytania.

Strona będzie na bieżąco modyfikowana i rozwijana wraz z napływającymi informacjami i kontaktami. Miejmy nadzieję, że pomoże to rozwiązać jeden z największych problemów w zdrowym odżywianiu rodziny, jakim jest dotarcie do sprawdzonych źródeł naturalnych pokarmów najwyższej jakości.

(Opracowała: Ewa Gierula, dyplomowany dietetyk)

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info