KUPUJ BEZPOŚREDNIO OD DOBRYCH ROLNIKÓW


 
EKOFARM CZANIEC jest małym gospodarstwem rodzinnym, które odwołuje się do form tradycyjnego rolnictwa znanych z przełomu XIX i XX wieku. Dbałość o środowisko naturalne jest pielęgnowana od kilku pokoleń.  W 1994 roku ówczesna właścicielka gospodarstwa Maria Sordyl, jako jedna z niewielu osób w Polsce, uzyskała certyfikat gospodarstwa ekologicznego. W gospodarstwie uprawiane są głównie takie warzywa jak: ziemniak, burak ćwikłowy, marchew, pietruszka, cebula, dynie, cukinie i wiele innych roślin. Dzięki utrzymywaniu zwierząt możliwe jest pozyskiwanie naturalnych nawozów, wzbogacających glebę. Materiał siewny i rozmnożeniowy pochodzi z własnej reprodukcji oraz od producentów oferujących ekologiczne nasiona. Odchwaszczanie wykonuje się mechanicznie, przy użyciu własnej pracy i narzędzi ręcznych. Nie wykorzystuje się siły roboczej pracowników najemnych. W gospodarstwie pracują głównie członkowie rodziny, którzy z oddaniem i sercem zajmują się każdą uprawianą rośliną. Gospodarstwo jest zgłoszone do Krajowej Sieci Gospodarstw Demonstracyjnych, od 2022r. realizuje projekt w zakresie ekologicznej uprawy marchwi i buraka ćwikłowego.  Trud pracy i przywiązanie do gospodarstwa sprawia, że jakość uprawianych BIO warzyw doceniana jest przez wielu klientów, a szczególnie te osoby, które poszukują naturalnych i zdrowych produktów. Można nas znaleźć na Facebooku pod nazwą Ekofarm Czaniec https://www.facebook.com/people/Ekofarm-Czaniec/100083214266107/

Wyjątkowe polskie miody…
Miód spadziowy z Beskidu Wyspowego (ChNP), podkarpacki miód spadziowy (ChNP) czy miód drahimski (ChOG)? A może miód z Sejneńszczyzny (ChNP)? Polska może się pochwalić wieloma miodami posiadającymi nazwy zapisane w unijnym rejestrze chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych. Chcąc spróbować ich wszystkich trzeba by przemierzyć niemal cały kraj, w ramach swoistego, słodkiego tour de Pologne!
Taką podróż zaczniemy na południu Polski, wśród porośniętych jodłą pospolitą terenów Beskidu Wyspowego. To tutaj, na obszarze województwa małopolskiego, w powiecie limanowskim i myślenickim, z pierwotnie występującej pszczoły rodzimej rasy kraińskiej (Apis mellifera carnica), w drodze przystosowywania się do trudnych warunków klimatycznych i poużytkowych, powstała populacja miejscowa linii Dobra. Szereg cennych cech charakterystycznych dla pszczół rasy kraińskiej linii Dobra, w połączeniu z długą historią pszczelarstwa na tym obszarze, która przyczyniła się do wykształcenia umiejętności lokalnych pszczelarzy, pozwoliły na powstanie tego specyficznego słodkiego przysmaku, odznaczającego się wyjątkową jakością na tle znanych nam miodów. …
https://agronews.com.pl/artykul/wyjatkowe-polskie-miody-chronione-unijnym-znakiem-jakosci/