Petycja do Komisji Europejskiej i Rady UE – Czas zakazać toksycznego glifosatu!

PETYCJA: https://act.wemove.eu/campaigns/zakaz-glifosatu-teraz?action=sign

Komisja Europejska, Rada Unii Europejskiej

PETYCJA

Opowiedzcie się za przyszłością bez glifosatu. Publicznie okażcie sprzeciw ponownemu zatwierdzeniu tego toksycznego pestycydu do użycia w Unii Europejskiej. Opracujcie plan wspierający rolników w przejściu na zielone alternatywy dla glifosatu.

Prosimy o natychmiastowe podjęcie tego publicznego zobowiązania – niezbędnego do osiągnięcia szerszego celu, jakim jest przyspieszone odejście od syntetycznych pestycydów oraz zielona transformacja naszego rolnictwa i systemu żywnościowego.

Dlaczego jest to ważne?

Toksyczny, pszczołobójczy pestycyd produkowany przez Bayer-Monsanto, czyli glifosat, za chwilę może zostać zatwierdzony do użycia w Europie na kolejne 15 lat. [1]

A teraz dobra wiadomość: głosowanie może być naszą szansą, żeby raz na zawsze pozbyć się tej trucizny z Europy.

Wystarczy, że tylko kilka krajów zagłosuje przeciwko zatwierdzeniu glifosatu. Część kluczowych państw członkowskich już jest z nami. Teraz potrzeba ostatniego wysiłku, by przekonać wciąż wahające się kraje, takie jak Belgia czy Francja. Zatwierdzenie glifosatu spotka się z ogromnym społecznym sprzeciwem. Nasi przywódcy i przywódczynie muszą się o tym dowiedzieć!

Stawka nie mogłaby być wyższa. Jeśli tym razem wygramy, możemy zakazać glifosatu na zawsze.

Podpiszesz petycję wzywającą liderów i liderki Europy do zakazania glifosatu?

Przypisy:

  1. https://www.euractiv.com/section/agriculture-food/news/leaked-draft-report-suggests-glyphosate-in-line-for-eu-re-approval/

Źródło: https://act.wemove.eu/campaigns/zakaz-glifosatu-teraz?action=sign