Wybory 2023

Tej jesieni oczekuje się od nas, że po raz kolejny dokonamy wyboru osób kierujących naszym krajem. Kiedy piszę „nas”, jestem nie do końca precyzyjny, ponieważ nie jestem polskim obywatelem, a jedynie gorącym polskim patriotą.

Kiedy ktoś oczekuje od nas dokonania wyboru, to pierwszą rzeczą jakiej potrzebujemy jest wiedza na temat jakości tego, co się nam oferuje. To trudne zadanie, bo słowo „jakość” niezbyt pasuje do opisu figur, jakie kierują partiami mającymi zamiar nadal rządzić tym krajem. Jakość kandydatów jest dokładnie tym, czego brakuje we współczesnej polityce.

Korupcja na wysokich stanowiskach jest endemiczna. Jest rozpowszechniona bardziej niż „Covid”. Tymczasem bycie wybranym do reprezentowania narodu i kraju oznacza wzięcie autentycznej odpowiedzialności nie tylko za zdrowie i dobrobyt społeczeństwa, ale także za kierunek w jakim podążą w szerszym wymiarze.

Jednak to co obserwujemy na scenie politycznej bardziej przypomina niegodną walkę buldogów rywalizujących o utrzymanie władzy i wyprzedzenie konkurencji.

W mniejszych partiach obserwujemy czasem przejawy bardziej odpowiedzialnego myślenia i planowania, jednak nie są one skłonne do zespolenia swoich sił i utworzenia wspólnej reprezentacji, a w konsekwencji pozostają na pozycji outsiderów politycznego spectrum.

To wszystko nie brzmi zbyt zachęcająco, ale czy to oznacza, że nie powinniśmy działać? Oczywiście, że powinniśmy.

Dlatego tak jak pisałem wcześniej; czas przejąć kontrolę nad swoim losem na poziomie lokalnym. Czas wznieść się ponad bycie niewolnikami w bezdusznych enklawach władzy i kontroli.

Nota bene warto zadawać kandydatom w wyborach kilka podstawowych pytań pokazujących z kim mamy do czynienia pod względem politycznej ideologii.

Przykłady pytań i cały artykuł: https://doprawdy.info/2023/08/wybory-2023/

(Autor: Julian Rose)

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info