Specjaliści inżynierii genetycznej o sobie i o GMO

O wiedzy i postawie inżynierów genetycznych – wyznaje Caius Rommens, inżynier genetyczny, b. kierownik zespołu badawczego Monsanto:

Mieliśmy rozumieć DNA i czynić wartościowe modyfikacje, ale faktem było, że wiedzieliśmy tak mało o DNA, jak wie przeciętny Amerykanin o sanskryckiej wersji Bhagawad Gity.

Wiedzieliśmy jednak wystarczająco dużo, aby być niebezpiecznymi, zwłaszcza w połączeniu z naszą ignorancją i z naszymi uprzedzeniami oraz wąskimi horyzontami myślowymi. Skupiliśmy się jedynie na krótkoterminowych korzyściach (w laboratorium), nie biorąc pod uwagę długoterminowych deficytów (na polach). (…)

Uważam, że ważnym jest, aby ludzie rozumieli, jak mało wiedzą inżynierowie genetyczni, jacy są stronniczy i jak bardzo mogą się mylić.”

Jennifer Doudna, współwynalazca metody CRISPR/Cas9 (efektywnej metody tworzenia nowych GMO), 4 miesiące przed przyznaniem jej nagrody Nobla w 2020):

CRISPR zwrócił nam w rzeczywistości uwagę na to, jak mało rozumiemy nasz genom i genomy innych organizmów” .

(Źródło: www.mckinsey.com/industries/life-sciences/our-insights/programming-life-an-interview-with-jennifer-doudna )

Phil Angell, dyrektor korporacji Monsanto ds. komunikacji (New York Times, October 25, 1998)

Koncern Monsanto nie powinien być zmuszany do łaskawego udzielania gwarancji bezpieczeństwa dla żywności opartej o biotechnologię. Naszym interesem jest sprzedawać jej tak dużo jak tylko to możliwe. Zapewnianie jej bezpieczeństwa to zajęcie dla Urzędu do spraw Żywności i Leków.”

(cyt. za Z. Hałat, Świadomość konsumentów kluczem do żywności wolnej od GMO)

Ogłoszenie na stołówce Monsanto w Wielkiej Brytanii, w High Wycombe

W odpowiedzi na niepokoje naszych klientów (…) postanowiliśmy usunąć ze wszystkich naszych dań kukurydzę i soję genetycznie modyfikowaną.

Będziemy współpracowali z naszymi dostawcami nad wymianą tych produktów na ich odpowiedniki wolne od GMO. (…)”

Całość wypowiedzi ze źródłami: https://doprawdy.info/2023/09/specjalisci-inzynierii-genetycznej-o-sobie-i-o-gmo/.

(Cytaty wybrał: Jacek Nowak)

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info