Światowy Rok bez Telefonu Komórkowego?

15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego.
Instytut Spraw Obywatelskich wysłał list otwarty (*) do Ministra Przemysława Czarnka w sprawie zakazu używania telefonów w szkołach. W liście piszą:

„Zwracamy się do Pana Ministra z apelem o wprowadzenie odgórnego zakazu używania przez dzieci telefonów komórkowych w szkołach. Uzasadnieniem są liczne badania wskazujące na szkodliwy wpływ smartfonów na zdrowie, wyniki w nauce i sukcesy w życiu dzieci. Od 1 stycznia 2024 roku zakaz taki ma zostać wprowadzony w Holandii. Rozwiązania ogólnokrajowe obowiązują już we wszystkich szkołach Francji, Włoch, Grecji i Portugalii (…)”.

Popieram tę dobrą inicjatywę, ale… to rozwiązuje tylko część WIELKIEGO problemu.

A to dlatego, że wszyscy, którzy korzystają z telefonów komórkowych, przyczyniaj się do tego, że każdy z nas (także dzieci, zwierzęta, rośliny) jest pod wpływem stałego sztucznego i niebezpiecznego dla zdrowia promieniowania. To dla nich (tych, co korzystają z komórek, bo podobno muszą albo „z konieczności”) utrzymywana i rozbudowywana jest cała zabójcza infrastruktura.

A więc kochani rodzice, dziadkowie, nauczyciele, politycy, wszyscy posiadacze telefonów komórkowych – trzeba zacząć od siebie.

Proponuję ROK BEZ TELEFONU KOMÓRKOWEGO… A POTEM NASTĘPNY… itd.
Taka terapia odwykowa nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych.
Bądźmy szczerzy wobec siebie i innych: ten niebezpieczny gadżet zdominował nasze życie na nasze własne życzenie. Pozbyliśmy się telefonów stacjonarnych, bo korzystanie z komórek jest podobno tańsze… ALE CZY KTOŚ MOŻE WYCENIĆ CENĘ ZDROWIA I ŻYCIA swojego i innych?

Nie mam telefonu komórkowego… Tak naprawdę nigdy go nie miałam… I w dodatku mieszkam na wsi :).
Da się żyć i to dobrze. Da się też pracować i działać aktywnie, bazując na telefonie i internecie kablowym. Po prostu trzeba mieć odwagę podejmowania decyzji i więcej zaufania do siebie. To wymaga trochę wysiłku, ale nagroda jest ogromna.

(Autor: Jadwiga Łopata)

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info

(*) https://instytutsprawobywatelskich.pl/swiatowy-dzien-bez-telefonu-komorkowego-list-otwarty-do-ministra-czarnka-ws-zakazu-telefonow-w-szkolach