Hakerzy wykradli dane DNA milionów klientów 23 and Me

Firma 23andMe, specjalizująca się w testach genetycznych, poinformowała, że ​​w piątek doszło do naruszenia bezpieczeństwa, podczas którego hakerzy uzyskali dostęp do danych osobowych 14 000 klientów. Aktualizując informacje, firma teraz przyznaje, że ​​liczba dotkniętych użytkowników wynosi 6,9 miliona, co stanowi niemal połowę ich ogólnej bazy klientów, liczącej łącznie 14 milionów.

Zgodnie z oświadczeniem firmy, naruszenie dotknęło głównie 5,5 miliona użytkowników korzystających z funkcji DNA Relatives, umożliwiającej dopasowywanie do osób o podobnej budowie genetycznej. Dodatkowo, hakerzy uzyskali dostęp do drzew genealogicznych kolejnych 1,4 miliona osób.

https://www.naturalnews.com/2023-12-06-hackers-steal-personal-data-dna-info-23andme.html

Para postanowiła przetestować dokładność zestawu do testowania DNA 23andMe, wysyłając próbkę śliny pobranej od swojej jaszczurki. Po trzech miesiącach oczekiwania otrzymali wyniki, które okazały się nietypowe. Według raportu, ich ulubiona jaszczurka miała być w 48% z Azji Zachodniej i w 51% z Żydów aszkenazyjskich. Dodatkowo, firma przesłała im raport opisujący historię i pochodzenie jaszczurki, w tym jej preferencje żywieniowe. Mężczyzna wyjaśnia te zaskakujące wyniki na nagraniu wideo, podkreślając swoje zdziwienie.

Źródło: NaturalNews : Man sends lizard saliva to 23andMe for DNA testing, exposing total fraud of company’s claims of human ancestry