Skandal z turbinami wiatrowymi w Polsce

„ (…) Proponowane przez Tuska przepisy ułatwiają niemieckim firmom budowę farm wiatrowych na wywłaszczonych gruntach rolnych.
Ustawodawstwo zaproponowane przez nowy rząd Polski ułatwia ekspansję turbin wiatrowych w kraju, zawiera klauzule, które mogą znacznie ułatwić Niemcom kupowanie polskiej ziemi.
Zostały one dodane do projektu ustawy o zamrożeniu cen energii elektrycznej.

Robert Telus, poseł na Sejm z ramienia odchodzącej rządzącej konserwatywnej partii Prawo i Sprawiedliwość (“PiS”) i były minister rolnictwa, powiedział, że proponowane przepisy są niebezpieczne dla obszarów wiejskich, ponieważ ułatwiają zakup ziemi, co z kolei może umożliwić Niemcom wykupywanie polskich gruntów rolnych i przekształcanie ich w farmy wiatrowe.
Uważa on, że projekt ustawy jest przykładem działania Koalicji Obywatelskiej Donalda Tuska (“KO”) na rzecz niemieckich lobbystów.
(…) Rząd koalicji partii proeuropejskich, kierowany przez byłego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska (na zdjęciu), planuje do 2030 r. odejść od węgla na rzecz produkcji do 70 procent energii ze źródeł “odnawialnych”.

W ubiegłym roku około 15 procent energii w Polsce pochodziło z wiatru i słońca. Polska ma jedne z najwyższych cen energii w Europie, ponieważ produkuje około 70 procent energii elektrycznej z węgla. Węgiel stał się droższy ze względu na koszty emisji dwutlenku węgla, co jest jednym z efektów europejskiego systemu handlu uprawnieniami do emisji dwutlenku węgla.”

Cały artykuł po angielsku: https://principia-scientific.com/polands-wind-turbine-scandal/

(Opracowanie: Julian Rose)

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info