Przepis na smaczny i energetyczny obiad

Czy jesteś zainteresowany dietą na bazie przetworzonych larw, szarańczy, świerszczy, chrząszczy czy innych robaków (*)? A może chcesz jeść laboratoryjnie wyprodukowaną żywność z użyciem GMO i NGT (**)? To nie przyszłość lecz teraźniejszość, która brutalnie wkroczyła na nasze stoły. Jak się przed tym bronić?

Ducha nikt nie może nam odebrać, jeśli… nie oddamy go sami w wolontariacie.
Każdą myślą, słowem i czynem tworzymy rzeczywistość. Dlatego musimy być szczerzy wobec siebie i wobec innych; myśleć, mówić i robić TO SAMO. Rozwiązania są proste.
Od dzisiaj nie kupujemy w supermarketach, lecz sami wytwarzamy żywność i/lub podejmujemy współpracę z lokalnymi rolnikami. Od zaraz organizujemy się w grupy konsument–producent. KAŻDY MOŻE I POWINIEN UPRAWIAĆ, chociaż trochę, swojej własnej żywności, a resztę nabywać od zaprzyjaźnionych rolników. Nie ma tu miejsca na żaden kompromis! Rolnicy walczą o przetrwanie nas wszystkich. Należy im się za to szacunek i wsparcie ich wysiłków. Najważniejsze to szeroka współpraca bezpośrednio z nimi.

Przepis na smaczny i energetyczny obiad

Największą nagrodą za trud związany z uprawą warzyw jest obiad przygotowany z tych warzyw.

Przepis:

  1. Wiosną przygotowujemy pole i wysiewamy nasiona różnych warzyw, najlepiej z uwzględnieniem kalendarza biodynamicznego i sąsiedztwa roślin.
  2. Przez kilka miesięcy pielęgnujemy nasze roślinki – plewimy (ale nie za dużo), podlewamy, wzmacniamy preparatami ziołowymi, itp. Wszystko robimy z miłością.
  3. Latem idziemy z koszykiem i zbieramy to, co już jest gotowe do zjedzenia (a jest mnóstwo!). Część warzyw gotujemy na parze, część jemy na surowo z olejem, np. rydzowym od zaprzyjaźnionego rolnika. Dodajemy też zioła i owoce…

PYSZNE! Zobaczcie na zdjęcia: Dania z warzyw | Ekocentrum ICPPC (eko-cel.pl)

(Autor: Jadwiga Łopata)

(*) https://agroprofil.pl/wiadomosci/maka-ze-swierszczy-trafi-do-europejskich-produktow-spozywczych-jest-decyzja-ke/

(**) GMO – Genetycznie Modyfikowane Organizmy NGT – Nowe Techniki Genomowe

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.inf