Powiedz NIE wyłączeniu nowego GMO spod prawa o GMO

W cieniu medialnej wrzawy uwadze dziennikarzy i opinii publicznej umykają wydarzenia niesłychanie ważne dla bezpieczeństwa żywnościowego i suwerenności Polski.

Otóż, od pewnego czasu Komisja Europejska, w ramach realizacji tzw. Zielonego Ładu, przygotowuje legislację wyłączenia znacznej części produktów nowych technik genomowych (New Genomic Techniques – NGT), czyli tzw. nowego GMO spod prawa o GMO.

Nieprzypadkowo, dla skuteczniejszej manipulacji, używa się tu pojęcia „nowych technik genomowych” i „produktów NGT”, zamiast nazywania rzeczy po imieniu: technik inżynierii genetycznej i GMO.

Sprawa jest tym bardziej aktualna, że już 6 lutego 2024 mogą zostać przegłosowane w Parlamencie Europejskim propozycje legislacji wyłączenia produktów NGT, czyli nowego GMO, spod prawa o GMO.

Aby Polak nie był znów „mądry po szkodzie”, widzę trzy możliwości wyrażenia zawczasu swojego sprzeciwu – warto je wykorzystać:

  1. 1. Podpisanie petycji WeMoveEurope do KE  i rządów państw członkowskich UE
  2. Podpisanie gotowego maila do wybranych europosłów na stronie Powiedz naszym politykom – Tak dla wolności wyboru! – Instytut Spraw Obywatelskich (https://instytutsprawobywatelskich.pl/powiedz-naszym-politykom-tak-dla-wolnosci-wyboru).
  3. Wysłanie do europosłów maila z własnym tekstem – najbardziej cenione przez posłów (lista adresów mailowych europosłów jest tutaj).

Więcej o zagrożeniach ze strony nowego GMO i jak powyższe działania są ważne:

  1. artykuł Wyłączenie nowego GMO spod prawa o GMO to zagrożenie bezpieczeństwa żywnościowego i suwerenności oraz
  2. materiały Konferencji „Nowe GMO Koniem Trojańskim” (https://doprawdy.info/2023/12/konferencja-nowe-gmo-koniem-trojanskim-data-27-01-2024/).

(Opracował; Jacek Nowak)

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info