Czy wprowadzenie GMO spowoduje nieodwracalne zmiany? Czy można zmodyfikować nasz genom za pomocą 5 i 6 G?

Od czasu odkrycia kodu genetycznego w latach 60-tych XX wieku ludzie próbują modyfikować genomy innych organizmów, wprowadzając obce odcinki DNA lub RNA w już istniejące łańcuchy kwasów nukleinowych wektorami genetycznymi, elektroporacją lub mikrowstrzeliwaniem [1], lub stosując techniki edycji genomu, jak np. CRISPR/Cas [1a].

Okazuje się, że nie są to jedyne metody modyfikacji organizmów. W latach 80-tych ubiegłego wieku dwaj naukowcy z Ciba – Geigy (obecnie: Novartis) w Bazylei w eksperymentach z polem elektrycznym na zbożach i rybiej ikrze cofnęli ewolucję i otrzymali pierwotne odmiany roślin i zwierząt nie istniejące obecnie [2].

Na początku XXI wieku naukowcy zaczęli badać wpływ wewnętrznych prądów elektrycznych na rozwój zarodków. Dzięki zmianom bioelektrycznego wzorca, lecz bez zmian w kodzie genetycznym uzyskano robaki z dwiema głowami lub bez głów [3].

Na przełomie lat 80/90-tych XX wieku rosyjski badacz Piotr Gariajew odkrył, że z pomocą lasera o długości fali 632 nm i zestawu luster jest w stanie stworzyć hologram helisy DNA, zarejestrować go, przesłać i na jego postawie odbudować helisę DNA w innym miejscu. Przeprowadzone eksperymenty wykazały, że można w ten sposób skutecznie regenerować uszkodzoną trzustkę u szczurów napromieniowując chore szczury światłem lasera zawierającego hologram zdrowej trzustki [4, 5].

Z pomocą mikrofal, Tszyan Kanchgen – chiński badacz pracujący w Rosji – zmieniał cechy genetyczne żywych organizmów [6]. Zbudował urządzenie nazwane Biotronem, dzięki któremu nadał kacze cechy kurzym zarodkom, które po rozwinięciu się w zmutowane kury przekazywały nabyte cechy kacze następnemu pokoleniu. Oprócz zwierząt Kanchgen pracował również nad roślinami nadając im nowe cechy genetyczne.

Snując teorie spiskowe można przypuścić, że to parcie na budowanie stacji bazowych 5 G i następnie 6 G, routerów mikrofalowych i umieszczanie na niskich orbitach satelitów transmitujących sygnał zakodowany w mikrofalach może mieć inny powód, niż dostarczenie ludziom szybkiego internetu w każdym zakątku kuli ziemskiej.

Cały artykuł: https://doprawdy.info/2024/05/czy-wprowadzenie-gmo-spowoduje-nieodwracalne-zmianyczy-mozna-zmodyfikowac-nasz-genom-za-pomoca-5-i-6-g/

(Autor: Jacek Jaworski)

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info

Przypisy:

[1] https://zpe.gov.pl/a/mikroorganizmy-zmodyfikowane-genetycznie-w-sluzbie-czlowieka/D1ByPTzZm

[1a] https://pl.wikipedia.org/wiki/Metoda_CRISPR/Cas

[2] http://hydrogrow-logic.com/eng/urzeitcode.html

[3] https://www.cell.com/cell/fulltext/S0092-8674(21)00223-3

[4] https://www.researchgate.net/publication/228926241_Principles_of_Linguistic-Wave_Genetics

[5] https://home.solari.com/future-science-the-wave-genome-with-ulrike-granogger

[6] http://rexresearch.com/kanchzhen/kanchzhen.htm