BUDUJEMY ŚWIADOME SPOŁECZEŃSTWO. DOŁĄCZ DO NAS!

Motto: “Nie  potrzebujemy  polityków,  ale  potrzebujemy  prawdziwych liderów” – Julian Rose

Zapraszamy konferencję pt. “BUDUJEMY ŚWIADOME SPOŁECZEŃSTWO. DOŁĄCZ DO NAS! Nie  potrzebujemy  polityków,  ale  potrzebujemy  prawdziwych liderów”

MIEJSCE: Kraków, hotel Polonia, Basztowa 25 (bardzo blisko dworca Kraków Główny)

TERMIN: 21 września (sobota) 2024 r.

ORGANIZATORZY: portal Do Prawdy www.doprawdy.info, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi — ICPPC http://icppc.pl

Prowadzenie i moderacja: Grażyna Bakunowicz i Jacek Nowak

PROGRAM: w trakcie ustalania;

Wykładowcy m.in.:

Katarzyna Bross-Walderdorff, Justyna Socha, Jadwiga Łopata, Garry Robson, Sir Julian Rose, Robert Kuryluk (przewodniczący stowarzyszenia EKOLAND, uczestnik protestów rolniczych)


Jolanta Dal

Z wykształcenia: pielęgniarka dyplomowana, mgr filozofii po Uniwersytecie Lubelskim, audytor wewnętrzny systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy po Politechnice Krakowskiej. Od 2003 roku wspólnie z mężem prowadzi w Bieszczadach ekologiczne gospodarstwo rolne, agroturystyczne i zagrodę edukacyjną. Z zamiłowania: żona, rolnik i społecznik. Matka 5 dzieci. Od lat prowadzi na terenie gospodarstwa oraz poza nim warsztaty i szkolenia z zakresu ochrony bioróżnorodności, samowystarczalności, serowarstwa i nie tylko. Radna, członek Stowarzyszenia Polska Wolna od GMO. www.ohanadal.pl

Jadwiga Łopata

Inicjatorka i współzałożycielka Europejskiego Centrum Rolnictwa Ekologicznego i Turystyki-ECEAT, Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC, Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO i 5G. Od 35 lat aktywnie działa na rzecz ochrony i promocji tradycyjnych wartości polskiej wsi oraz naturalnej i kulturowej różnorodności. Za swoją działalność została nagrodzona Nagrodą Goldmana (ekologiczny Nobel), Złotym Krzyżem Zasługi, tytułem „Zasłużona dla Gminy Stryszów”. Jest nominowanym członkiem międzynarodowej sieci Innowatorów dla Dobra Publicznego – Ashoka. Prowadzi edukacyjne tradycyjne gospodarstwo ekologiczne EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

Robert Kuryluk

53 lata, z wykształcenia leśnik, przewodniczący Zarządu Głównego Stowarzyszenia Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi EKOLAND. www.ekolandpolska.pl www.ekoland-lubelski.pl  Wspólnie z żoną Moniką prowadzi 34 hektarowe  ekologiczne gospodarstwo rolne, które od 1995 roku posiada certyfikat poświadczający ekologiczne metody produkcji. W gospodarstwie uprawiane są: dynia bezłuskowa, kozłek lekarski, orkisz, gryka, soczewica, ziemniaki, seradela. W 2018 roku na bazie gospodarstwa otworzono firmę, która sprzedaje produkty przetworzone pod marką EGR Styczek-Kuryluk.  www.styczek-kuryluk.pl 
Zwolennik sprzedaży bezpośredniej, przetwórstwa farmerskiego oraz tworzenia organizacji branżowych zrzeszających rolników ekologicznych.

Garry Robson

Garry Robson jest profesorem socjologii w Instytucie Studiów Amerykańskich i Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 1995 roku wykłada na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii i w Polsce oraz pisze na wiele tematów. Jego główne publikacje to No One Likes Us, We Don’t Care: The Myth and Reality of Millwall Fandom (2003), London Calling: The Middle Classes and the Remaking of Inner London (2003), Digital Diversities: Social Media and Intercultural Experience (2014, z Małgorzatą Zacharą), oraz nadchodząca Virtually Lost: Young Americans in the Emerging Digital Technocracy (2023).

Sir Julian Rose

Współzałożyciel i prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC www.icppc.pl oraz współzałożyciel Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO i 5G. Właściciel jednego z pierwszych ekologicznych gospodarstw w Anglii, działacz społeczny. Autor książek: „Zmieniając kurs na życie. Lokalne rozwiązania globalnych problemów”, „W obronie życia”, „Pokonać umysł robota. Zachować człowieczeństwo” oraz setek artykułów www.renesans21.pl. Od 2002 roku większość czasu spędza w Polsce.

Justyna Socha

Justyna Socha – matka, działaczka, prezes STOP NOP. W okresie wdrażania Wielkiego Resetu w Polsce zorganizowała ponad 50 manifestacji skutecznie blokując certyfikaty segregacyjne. Wraz z adwokatem Arkadiuszem Tetelą obroniła przed policyjna przemocą ponad stu uczestników pacyfikowanego Marszu o Wolność w rach politycznej akcji “Październik 2”. Od 15 lat broni dzieci, pacjentów i lekarzy przed przymusem medycznym, skutkami niechcianych procedur medycznych oraz cenzurą. Przedstawiła na sali sejmowej obywatelski projekt ustawy o dobrowolność szczepień. Co roku na początku czerwca organizuje wraz z przyjaciółmi wielotysięczny protest przeciw przymusowi szczepień, dążąc do poszanowania wolności i godności ludzkiej oraz wycofania wszelkiego przymusu medycznego, w tym obowiązku szczepień dla dzieci, inwigilacji i cenzury. Pomaga się skutecznie przed tym bronić.

Katarzyna Bross-Walderdorff

Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców – PSNLiN. Ukończyła studia medyczne w Monachium. Bezpośrednio po odbyciu stażu i zakończeniu pracy doktorskiej zajęła się poszukiwaniem takiej formuły pracy w medycynie, która odpowiadałaby jej ambicjom, oczekiwaniom, dawałaby satysfakcję i poczucie sensu wykonywanej pracy: wszystko to udało się odnaleźć w klasycznej homeopatii.

Pierwszymi nauczycielami homeopatii byli dla niej doktor Robert Zawiślak z Krakowa oraz doktor Michael Barthel z Monachium. Później odbyła kursy w Poznaniu prowadzone przez doktora Andrzeja Dymka, doktora Konrada Mencharda, doktor Ewę i doktora Wojciecha Wików, doktora Alfonsa Geukensa, aż wreszcie zaczęła wielką, fascynującą podróż w głąb świata homeopatii z obecnym nieocenionym nauczycielem doktorem Mohinderem Singh Jusem Mohinderem Singh Jusem.

W 1999 roku dr Bross-Walderdorff otrzymala 2-letnie stypendium w prowadzonej przez doktora Jusa w Szwajcarii szkole klasycznej homeopatii SHI-Homoeopathieschule i po jej ukończeniu, w październiku 2001 roku ponownie otworzyła praktykę lekarską w Bielsku-Białej.

W latach 2003-2005 dr Bross-Walderdorff prowadziła wykłady z homeopatii dla lekarzy i farmaceutów w ramach działalności Homeopatii Klasycznej, jak również dla Centrum Szkolenia Podyplomowego Lekarzy przy Uniwersytecie Jagiellońskim.
W swojej pracy łączy homeopatie i podejście systemowe, widząc w tym ogromny zasób możliwości dla skutecznego i trwałego leczenia pacjentów. Więcej: http://www.homeopatia-klasyczna.pl/

……………………….