Autorzy

Grażyna Bakunowicz – z wykształcenia socjolog, z zawodu trener i facylitator z kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w biznesie. Żona i mama trzech córek. Sercem dąży do Prawdy oraz kocha wolność, dlatego od dziecka ciągnie ją w stronę działań społecznych. Przez 10 lat doradca rodzinny, od 2020 roku działacz wolnościowy. Obecnie współtworzy portal Doprawdy.info.

Ewa Gierula – dyplomowany dietetyk, psychodietetyk, autorka książek pt. Zdrowe Dzieci – o utrzymywaniu dzieci w zdrowiu i wyprowadzaniu z choroby bez leków i suplementów, Zdrowa Rodzina – książka kucharska oraz Żywność a zdrowie człowieka, autorka strony internetowej zdrowedzieci.org.pl i kanału YouTube – Zdrowe Dzieci – Zdrowa Rodzina, żona i matka, w 2009 r. zaczęła sukcesywnie wprowadzać zmiany w sposobie odżywiania swojej rodziny, jednocześnie zdobywając i pogłębiając wiedzę na temat odżywiania i zdrowia. Bodźcem do tych zmian były chroniczne problemy zdrowotne córki i syna, którym lekarze nie potrafili skutecznie pomóc. Zmiana diety okazała się kluczem do uzyskania trwałego i całościowego zdrowia nie tylko u dzieci, ale również u rodziców.

Jacek Jaworski – Urodził się w Krakowie, skończył liceum o profilu biologiczno – chemicznym, a następnie fizykę na UJ. Interesuje się radiestezją, religiami, budową wszechświata, wpływem myśli na kreację rzeczywistości. Lubi podróżować, prowadzi bloga, napisał i wydał książkę science – fiction “Inny wariant” pod pseudonimem Jack Mac Lase.

Kaxia Elżbieta Kowalewska – z wykształcenia anglistka, z zawodu tłumaczka, z zamiłowania pasjonatka zdrowego stylu życia. Zawsze uprawiała jakąś formę ruchu – gimnastykę artystyczną, taniec, jogę, gimnastykę słowiańską. Na ostatecznym wyborze metod chińskich zaważył już pierwszy pobyt w Chinach, gdzie była jeszcze kilkakrotnie, a raz spędziła tam cały rok. Jest certyfikowaną instruktorką rekreacji ruchowej; prowadzi zajęcia tajczi i czikungu. Należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Tajcziczuan Stylu Yang. Brała udział w turniejach tajczi w Chinach i w Polsce. Autorka książek „Tajczi bez tajemnic” (2007) i „Pokochaj wegetarianizm” (2010), obecnie weganka. Ma na swym koncie artykuły, wykłady i warsztaty na temat dbałości o zdrowie. Upowszechnia gimnastykę na świeżym powietrzu wzorem chińskim – w sezonie letnim prowadzi ogólnodostępne ćwiczenia na warszawskim Polu Mokotowskim. www.taichiyang.waw.pl

Ryszard Kulik – doktor psychologii, trener, publicysta. Od 1992 r. zaangażowany w prowadzenie edukacji ekologicznej i działalność społeczną związaną z ochroną przyrody. Współzałożyciel Fundacji Klubu Myśli Ekologicznej. Współpracuje z takimi organizacjami jak Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, Klub Gaja, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”. Laureat nagród „Zielony Czek” Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, „Dobromir roku 2013” Ekologicznego Kongresu Gospodarczego, „Ekolaur 2019” Polskiej Izby Ekologii i Konkursu POP Science Festiwalu Nauki 2020. Autor książek i artykułów poświęconych relacji człowiek – przyroda, m.in. „Odkrywanie natury. Praktyka głębokiej ekologii”, „Jak kształtować postawy proekologiczne. Trening grupowy w edukacji ekologicznej”, czy „Człowiek wobec natury. Psychologia ochrony przyrody”. Członek redakcji miesięcznika „Dzikie Życie”; regularnie publikuje swoje eseje również w Gazecie Wyborczej. W swojej działalności czerpie inspirację przede wszystkim z bliskiego kontaktu z dziką przyrodą, z psychologii humanistycznej oraz filozofii głębokiej ekologii.

Jadwiga Łopata – Inicjatorka i współzałożycielka Europejskiego Centrum Rolnictwa Ekologicznego i Turystyki-ECEAT, Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC, Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO i 5G. Od 35 lat aktywnie działa na rzecz ochrony i promocji tradycyjnych wartości polskiej wsi oraz naturalnej i kulturowej różnorodności. Za swoją działalność została nagrodzona Nagrodą Goldmana (ekologiczny Nobel), Złotym Krzyżem Zasługi, tytułem „Zasłużona dla Gminy Stryszów”. Jest nominowanym członkiem międzynarodowej sieci Innowatorów dla Dobra Publicznego – Ashoka. Prowadzi edukacyjne tradycyjne gospodarstwo ekologiczne EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

Dr Jacek J. Nowak – emerytowany profesor Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. 42 lata oficjalnej pracy jako naukowiec i nauczyciel akademicki kolejno w WSE/AE w Krakowie, Uniwersytecie Warszawskim i Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego, przez 10 lat członek Scientific and Medical Network, obecnie niezależny naukowiec, współpracuje z Międzynarodową Koalicją dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC) oraz Koalicją Polska Wolna od GMO. https://renesans21.pl/wydarzenia/forum-swiadomych-wyborcow/wykladowcy/jaceknowak/

Damian Prędota – student kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Politechnice Wrocławskiej od 2020. Od 2020 roku współorganizator Nocnego Listowania na Politechnice Wrocławskiej i za swą działalność na rzecz osób niepełnosprawnych został oznaczony przez Prezydenta Wrocławia 15 lutego 2023. Działacz społeczny i wolnościowy od 2018 roku. Wielokrotny medalista Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS.
Współzałożyciel oraz członek Polskiego Społecznego Pogotowia Antysepsowego od 2019 roku. Współzałożyciel Stowarzyszenia Zdrowa Polska Czyńmy Dobro w 2018 roku. Wstąpił do Koalicji Polska Wolna od 5G oraz do Stowarzyszenia Centrum Informacji o Zdrowiu Dobrostan w 2019. W Koalicji jest po dziś dzień, a stowarzyszenie Dobrostan w grudniu 2022 się rozwiązało i zostało przejęte przez nowe Stowarzyszenie Synergia, którego jest członkiem po dziś dzień. W styczniu 2023 miał głośny na cały kraj wywiad w NTV na temat wygranej sprawy z Ministerstwem Zdrowia dotyczącej udostępnienia informacji publicznej na temat szczepień COVID-19. W okresie marzec-czerwiec 2023 współpracował z NTV i był szkolony na pomocnika w studiu NTV we Wrocławiu, jednak zrezygnował z powodu kolizji ze studiami dziennymi. Od lutego 2023 współpracuje z portalem Do Prawdy. 25 lutego 2023 został dziennikarzem obywatelskim redakcji Martwy Obywatel Tomasza Stupnowicza, po który jest po dziś dzień. W marcu 2023 pomagał bronić niezależnych i uczciwych lekarzy, w ramach UNITED FOR FREEDOM, prześladowanych przez NIL. W okresie 21 lipca- 2 października 2023 był członkiem zarządu Komisji Etycznej (asystentem zastępcy dyrektora ds. międzynarodowych) w międzynarodowej organizacji praw człowieka UNITED FOR FREEDOM i w jej ramach zajmował się niebezpieczeństwem szczepień, w szczególności HPV, ale też szczepionkami COVID-19 oraz zajmował się także łamaniem praw człowieka, praw obywatelskich oraz praw dziecka związku ze szczepionkami. W dniu 18 października 2023 wspólnie z kilkoma innymi osobami założył Polskie Stowarzyszenie na rzecz Ochrony Środowiska i Praw Człowieka oraz od tego dnia jest wiceprezesem zarządu oraz członkiem stowarzyszenia. Prowadzi szeroką działalność społeczną i występuje do organów i instytucji państwowych ze stosownymi pismami…”
https://uff-org.com/pl/szczepionki-przeciwko-hpv/
https://uff-org.com/pl/naczelna-izba-lekarska-przeciwko-niezaleznym-i-uczciwym-lekarzom/
https://uff-org.com/pl/pisma-damiana-predoty-w-zwiazku-ze-szczepieniami/ 

Sir Julian Rose – współzałożyciel i prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC www.icppc.pl oraz współzałożyciel Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO i 5G. Właściciel jednego z pierwszych ekologicznych gospodarstw w Anglii, działacz społeczny. Autor książek: „Zmieniając kurs na życie. Lokalne rozwiązania globalnych problemów”, „W obronie życia”, „Pokonać umysł robota. Zachować człowieczeństwo” oraz setek artykułów www.renesans21.pl. Od 2002 roku większość czasu spędza w Polsce.

Krystyna Zaremba – Urodziła się i mieszka na stałe w Wielkiej Brytanii (rodzice walczyli w Armii Andersa, dziadkowie w powstaniach). Tam ukończyła studia (psychologię i socjologię). Później studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Krystyna mówi, że „sztuka, kontakt z przyrodą, polska kultura i wychowanie dawało jej drogowskaz do życia”. Dobrze zna kulturę, literaturę i historię Polski.

 ————————