MATERIAŁY z konferencji “Od Fałszu i Faszyzmu do Prawdy i Wolności – Razem!

Wideo relacja z konferencji pod tytułem: “Od Fałszu i Faszyzmu do Prawdy i Wolności – Razem!”, która odbyła się w dniu 26 lutego 2023 roku w hotel Europejskim  / Ukrytym Pałacyku Europejskim, przy ul. Lubicz 5.

Nowy paradygmat wiedzy jako podstawa wielkich zmian w Polsce i na świecie JANUSZ ZAGÓRSKi NTV

Cechy/cnoty współczesnego wojownika/rycerza. Dlaczego ich potrzebujemy i jak je zdobywać?

 
Materiały do pobrania:

Gary Robson – Niszcząc kulturę – niszczymy naród
Jadwiga Łopata – Prezentacja – Wielki Reset – Bitwa o ludzką duszę
Grażyna Bakunowicz – 15-minutowe miasta – nowoczesne getta? Jak się bronić?
Julian Rose – Od piękna i wolności do fałszu i faszyzmu. Zawłaszczenie ekologii
Monika Podsiadła i Sławomir Białoboki – Niezależność zaczyna się od własnych nasion
Emilia Sykut – Działania WHO w kierunku globalnego zarządzania zdrowiem – dokąd zmierzamy?
Dada Ravi – Postęp, dynamika, determinacja. Pokonać Matrix
Wojciech Dobrzyński – CBDC – pieniądz cyfrowy za rogiem – koniec wolności. Jak się bronić?
Ewa Gierula – Szkodliwy wpływ sztucznego PEM na zdrowie – jak się bronić?
Jacek Nowak – Nowe zagrożenia w obszarze GMO
Jacek Nowak – Fakty o nowych technologiach genomowych (NGT) i nowych GMO


Harmonogram konferencji z dnia 26.02.2023:

MIEJSCE: Kraków, hotel Europejski/Ukryty Pałacyk Europejski, ul. Lubicz 5 http://www.ukrytypalacyk.pl/kontakt

TERMIN: 26 luty (niedziela) 2023 r.

ORGANIZATORZY: Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi — ICPPC http://icppc.pl , portal Do Prawdy www.doprawdy.info

PROGRAM:

9:00 – Rejestracja

9:30 – Otwarcie – Jadwiga Łopata, Grażyna Bakunowicz, Julian Rose i Jacek Nowak

10:00 – Nowy paradygmat wiedzy jako podstawa wielkich zmian w Polsce i na świecie – Janusz Zagórski

10:15 – Niszcząc kulturę – niszczymy naród – Garry Robson

10:45 – Wielki Reset – Bitwa o ludzką duszę – Jadwiga Łopata

11:00 – 15-minutowe miasta – nowoczesne getta? Jak się bronić? – Grażyna Bakunowicz

11: 15 – Wyzwania roku 2023. Co MUSIMY wygrać jako Polska Klasa Średnia? – Zygmunt Przetakiewicz

11:30 – Bez rolników nie ma żywności, nie ma życia. Współpraca miasto-wieś – Jolanta Dal

11:50 – Od piękna i wolności do fałszu i faszyzmu. Zawłaszczenie ekologii – Julian Rose

12:25 – Wiedza, świadomość i wzajemny szacunek jako cel i narzędzie zmiany – Justyna Socha

12:40 – WOŁANIE O POKÓJ I DOBRO – petycja – Gabriel Janowski

12:50 – Prezentacja portalu Do Prawdy

13:00 -Przerwa

14:00 – Niezależność zaczyna się od własnych nasion – Monika Podsiadła i Sławomir Białoboki

14:20 – Działania WHO w kierunku globalnego zarządzania zdrowiem – dokąd zmierzamy? – Emilia Sykut

14:40 – Postęp, dynamika, determinacja. Pokonać Matrix – Dada Ravi

15:15 – Stop dyskryminacji lekarzy! Działania PSNLiN – Katarzyna Bross-Walderdorff

15:30 – CBDC – pieniądz cyfrowy za rogiem – koniec wolności. Jak się bronić? – Wojciech Dobrzyński

15:45 – Szkodliwy wpływ sztucznego PEM na zdrowie – jak się bronić? – Ewa Gierula

16:00 – Nowe zagrożenia w obszarze GMO – Jacek Nowak

16:15 – Pytania i dyskusja panelowa “Co MUSIMY zrobić razem, aby wygrać?” – goście Jadwigi i Juliana

17:45 – Zakończenie

REJESTRACJA: https://cutt.ly/R9se7Bx

Plakat do pobrania do pobrania:

Wykładowcy:

Adam Hareńczyk

Prawnik po UJ, ojciec 4 dzieci, przedsiębiorca, od 1989 członek zarządów wielu firm w tym spółki giełdowej Variant SA, działacz społeczny i polityczny. Członek krakowskiego komitetu obywatelskiego w 1989, uczestnik ruchu Kukiz, prezes stowarzyszenia Małopolski Bunt, a od 2022 roku koordynator krajowy RUCHU 16 POSTULATÓW.

Dr Jacek J. Nowak

Emerytowany profesor Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w WarszawieI. Specjalizuje się w zakresie:
I. 1) podstaw zrównoważonego rozwoju (ekorozwoju) i zarządzania ekologicznego, a w tym bezpieczeństwa żywieniowego oraz podstaw zdrowia menedżera i jego współpracowników oraz
2) zastosowań metod nauk ścisłych w ekonomii i zarządzaniu, zwłaszcza w podejmowaniu racjonalnych decyzji, prognozowaniu i symulacyjnych grach decyzyjnych.
II. 42 lata oficjalnej pracy jako naukowiec i nauczyciel akademicki kolejno w WSE/AE w Krakowie, Uniwersytecie Warszawskim i Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego,- przez 10 lat członek Scientific and Medical Network,- obecnie niezależny naukowiec,- współpracuje z Międzynarodową Koalicją dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC) oraz Koalicją Polska Wolna od GMO. Czytaj dalej..

Emilia Sykut

Polka, żona, matka. W 2010 obroniła doktorat w dziedzienie nauk rolniczych w Uniwersytecie Przyrodniczym z którym była związana zawodowo przez 11 lat. Aktualnie pracuje jako nauczyciel akademicki oraz prowadzi własną praktykę jako psychodietetyk. Członek wspierający Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców.

Ewa Gierula

Dyplomowany dietetyk, psychodietetyk, autorka książek pt. Zdrowe Dzieci – o utrzymywaniu dzieci w zdrowiu i wyprowadzaniu z choroby bez leków i suplementów, Zdrowa Rodzina – książka kucharska oraz Żywność a zdrowie człowieka, autorka strony internetowej zdrowedzieci.org.pl i kanału YouTube – Zdrowe Dzieci – Zdrowa Rodzina, żona i matka, w 2009 r. zaczęła sukcesywnie wprowadzać zmiany w sposobie odżywiania swojej rodziny, jednocześnie zdobywając i pogłębiając wiedzę na temat odżywiania i zdrowia. Bodźcem do tych zmian były chroniczne problemy zdrowotne córki i syna, którym lekarze nie potrafili skutecznie pomóc. Zmiana diety okazała się kluczem do uzyskania trwałego i całościowego zdrowia nie tylko u dzieci, ale również u rodziców.

Gabriel Janowski

Gabriel Janowski polski polityk, doktor nauk rolniczych, nauczyciel akademicki, działacz opozycji w PRL, senator I kadencji, poseł na Sejm I, III i IV kadencji, od 1991 do 1993 minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej w rządach Jana Olszewskiego i Hanny Suchockiej, w latach 1992–1999 przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego – Porozumienia Ludowego, od 2001 do 2014 Przymierza dla Polski, a w latach 2019–2020 Jedności Narodu.
Więcej: https://encysol.pl/es/encyklopedia/biogramy/16368,Janowski-Gabriel.html

Ź.z: wiki, licencja

Garry Robson

Garry Robson jest profesorem socjologii w Instytucie Studiów Amerykańskich i Polonijnych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Od 1995 roku wykłada na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii i w Polsce oraz pisze na wiele tematów. Jego główne publikacje to No One Likes Us, We Don’t Care: The Myth and Reality of Millwall Fandom (2003), London Calling: The Middle Classes and the Remaking of Inner London (2003), Digital Diversities: Social Media and Intercultural Experience (2014, z Małgorzatą Zacharą), oraz nadchodząca Virtually Lost: Young Americans in the Emerging Digital Technocracy (2023).

Grażyna Bakunowicz

Grażyna Bakunowicz – z wykształcenia socjolog, z zawodu trener i facylitator z kilkunastoletnim doświadczeniem pracy w biznesie. Żona i mama trzech córek. Sercem dąży do Prawdy oraz kocha wolność, dlatego od dziecka ciągnie ją w stronę działań społecznych. Przez 10 lat doradca rodzinny, od 2020 roku działacz wolnościowy. Obecnie współtworzy portal Doprawdy.info.

Jadwiga Łopata

Inicjatorka i współzałożycielka Europejskiego Centrum Rolnictwa Ekologicznego i Turystyki-ECEAT, Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC, Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO i 5G. Od 35 lat aktywnie działa na rzecz ochrony i promocji tradycyjnych wartości polskiej wsi oraz naturalnej i kulturowej różnorodności. Za swoją działalność została nagrodzona Nagrodą Goldmana (ekologiczny Nobel), Złotym Krzyżem Zasługi, tytułem „Zasłużona dla Gminy Stryszów”. Jest nominowanym członkiem międzynarodowej sieci Innowatorów dla Dobra Publicznego – Ashoka. Prowadzi edukacyjne tradycyjne gospodarstwo ekologiczne EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

Janusz Zagórski

Polski dziennikarz, badacz zjawisk niewyjaśnionych, założyciel, oraz prezenter telewizji internetowej NTV niezaleznatelewizja.pl. Z wykształcenia magister nauk politycznych.
Wcześniej współpracował z Telewizją Wrocławską, współrealizując cykl programów pt. „Odpowiedzmy sami”, a także z popularnym dziennikiem dolnośląskim „Słowo Polskie”, publikując na jego łamach ponad 100 artykułów.
W roku 2008 Janusz Zagórski wyszedł z pomysłem stworzenia telewizji internetowej, w której mógłby emitować materiały, które w żadnej telewizji nie przeszłyby przez redaktorską cenzurę.

Jolanta Dal

Z wykształcenia: pielęgniarka dyplomowana, mgr filozofii po Uniwersytecie Lubelskim, audytor wewnętrzny systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy po Politechnice Krakowskiej. Od 2003 roku wspólnie z mężem prowadzi w Bieszczadach ekologiczne gospodarstwo rolne, agroturystyczne i zagrodę edukacyjną. Absolwentka studiów podyplomowych Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie z zakresu ziół, suplementów diety i kosmetyków naturalnych. Od lat prowadzi na terenie gospodarstwa oraz poza nim warsztaty i szkolenia z zakresu ochrony bioróżnorodności, samowystarczalności, serowarstwa i nie tylko. Członek Stowarzyszenia Polska Wolna od GMO. www.ohanadal.pl

Justyna Socha

Justyna Socha – matka, działaczka, prezes STOP NOP. W okresie wdrażania Wielkiego Resetu w Polsce zorganizowała ponad 50 manifestacji skutecznie blokując certyfikaty segregacyjne. Wraz z adwokatem Arkadiuszem Tetelą obroniła przed policyjna przemocą ponad stu uczestników pacyfikowanego Marszu o Wolność w rach politycznej akcji “Październik 2”. Od 15 lat broni dzieci, pacjentów i lekarzy przed przymusem medycznym, skutkami niechcianych procedur medycznych oraz cenzurą. Przedstawiła na sali sejmowej obywatelski projekt ustawy o dobrowolność szczepień. Co roku na początku czerwca organizuje wraz z przyjaciółmi wielotysięczny protest przeciw przymusowi szczepień, dążąc do poszanowania wolności i godności ludzkiej oraz wycofania wszelkiego przymusu medycznego, w tym obowiązku szczepień dla dzieci, inwigilacji i cenzury. Pomaga się skutecznie przed tym bronić.

Katarzyna Bross-Walderdorff

Katarzyna Bross-Walderdorff ukończyła studia medyczne w Monachium. Bezpośrednio po odbyciu stażu i zakończeniu pracy doktorskiej zajęła się poszukiwaniem takiej formuły pracy w medycynie, która odpowiadałaby jej ambicjom, oczekiwaniom, dawałaby satysfakcję i poczucie sensu wykonywanej pracy: wszystko to udało się odnaleźć w klasycznej homeopatii.

Pierwszymi nauczycielami homeopatii byli dla niej doktor Robert Zawiślak z Krakowa oraz doktor Michael Barthel z Monachium. Później odbyła kursy w Poznaniu prowadzone przez doktora Andrzeja Dymka, doktora Konrada Mencharda, doktor Ewę i doktora Wojciecha Wików, doktora Alfonsa Geukensa, aż wreszcie zaczęła wielką, fascynującą podróż w głąb świata homeopatii z obecnym nieocenionym nauczycielem doktorem Mohinderem Singh Jusem Mohinderem Singh Jusem.

W 1999 roku dr Bross-Walderdorff otrzymala 2-letnie stypendium w prowadzonej przez doktora Jusa w Szwajcarii szkole klasycznej homeopatii SHI-Homoeopathieschule i po jej ukończeniu, w październiku 2001 roku ponownie otworzyła praktykę lekarską w Bielsku-Białej.

W latach 2003-2005 dr Bross-Walderdorff prowadziła wykłady z homeopatii dla lekarzy i farmaceutów w ramach działalności Homeopatii Klasycznej, jak również dla Centrum Szkolenia Podyplomowego Lekarzy przy Uniwersytecie Jagiellońskim.

W swojej pracy łączy homeopatie i podejście systemowe, widząc w tym ogromny zasób możliwości dla skutecznego i trwałego leczenia pacjentów. Więcej: http://www.homeopatia-klasyczna.pl/

Monika Podsiadła

Z wykształcenia jestem pedagogiem i animatorem kultury, z pasji animatorem permakultury. Od ponad 20 lat mieszkam na wsi w społeczności alternatywnej. Współpracuję od lat z ruchem ekowiosek Europy i także tu na Polskim gruncie działam w tej materii. Permakultura stała się moim życiem, płynie w mojej krwi, jak również holistyczne podejście, poszukiwanie dróg powrotu do źródła, wolności. Jestem współautorką książki pt.: “Ogrody Permakultury. Dotknąć Ziemi”.
Jak kot często stąpam swoimi drogami, wytaczam nowe. Działam!
www.permakultura.com.pl

Ravi Dada

Dada Ravi jest mnichem z wykształceniem w zakresie jogi, medytacji i proutystycznego aktywizmu społecznego (PROUT ang. Progressive Utilization Theory – Teoria postępowego użytkowania – www.proutglobe.org). Wierzy on, że ludzkość przechodzi przez historyczną zmianę świadomości, która manifestuje się globalnie jako polaryzacja pomiędzy siłami postępowymi i regresywnymi. Systemy kapitalistyczny i komunistyczny, jak twierdzi, są nie do utrzymania i muszą zostać niezwłocznie zastąpione. Formuła, która ma to uczynić to:

  1. przenikliwa świadomość problemów (na wszystkich poziomach),
  2. zintegrowane, praktyczne rozwiązania,
  3. skuteczna mobilizacja.

Sir Julian Rose

Współzałożyciel i prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC www.icppc.pl oraz współzałożyciel Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO i 5G. Właściciel jednego z pierwszych ekologicznych gospodarstw w Anglii, działacz społeczny. Autor książek: „Zmieniając kurs na życie. Lokalne rozwiązania globalnych problemów”, „W obronie życia”, „Pokonać umysł robota. Zachować człowieczeństwo” oraz setek artykułów www.renesans21.pl. Od 2002 roku większość czasu spędza w Polsce.

Sławomir Białoboki

Rolnik z województwa Warmińsko-Mazurskiego prowadzący istniejące już od prawie 50 lat Gospodarstwo Rolne. Gospodarstwo skoncentrowane na produkcji nasion tradycyjnych odmian pomidorów, dysponujące wyborem niemal 600 różnych odmian. Obecnie – po zmianie prawa 13 lutego 2020 r. – ostatni producent nasion tego typu roślin w Polsce. Założyciel „Stowarzyszenia na rzecz ochrony tradycyjnych odmian pomidorów” prowadzącego działania edukacyjne oraz na rzecz zmian prawnych dopuszczających utrzymanie i obrót nasionami oraz sadzonkami roślin nie wpisanych do urzędowego rejestru.

Sławomir Grzyb

Sekretarz Generalny IGGP (Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej)
Przygodę z gastronomią rozpoczął ponad 25 lat temu od prowadzenia uznanej restauracji, którą Bikont opisywał w listach do Makłowicza…
Najstarszy stażem (20 lat) „bloger gastronomiczny” w Polsce.
Założyciel pierwszego i największego w Polsce portalu gastronomicznego „Gastrona.pl” – www.gastrona.pl.
Wydawca pierwszej na polskim rynku serii Poradników „Zarządzanie Restauracją” – www.5555porad.pl.
Ekspert w branży internetowej B2B. Zajmuje się reklamą komercyjną produktów, usług i rozwiązań dla gastronomii i hotelarstwa.
Przewodniczący Jury przyznającego Nagrody produktowe na targach HORECA w Krakowie. Członek Jury Konkursu na targach Eurogastro w Warszawie. Sekretarz Generalny Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej. Współorganizator Konwentu Antykryzysowego, którego celem jest integracja wszystkich Organizacji Społecznych i Gospodarczych w walce o wolność obywatelską.

Wojciech Dobrzyński

politolog, analityk geopolityczny i gospodarczy, Navigator Jutra, twórca Narodowego Instytutu Studiów Strategicznych www.niss.org.pl , promotor nowej ekonomii opartej na dobrotyce, etykonomii, eticoinsach.
Współtwórca Projektu Husar i NaviCoin. Założyciel telewizji NISS TV (NaviTV). Hobby: Jazz na fortepianie, Jazda konna – instruktor, narty.

Zygmunt Maria Przetakiewicz Jr.

W latach 1980-1982 działacz NSZZ „Solidarność”. Członek pierwszego Zarządu NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze. Od sierpnia 1981 roku zatrudniony w Wydziale Zagranicznym NSZZ „Solidarność” i delegowany przez Prezydium KK „Solidarności” do utworzenia Biura Informacyjnego „Solidarności” w Nowym Jorku, afiliowanego przy Centrali Związkowej AFL-CIO. Po wprowadzeniu stanu wojennego Szef Biura Informacyjnego „Solidarności” w Toronto przy Kanadyjskim Kongresie Pracy (CLC).
Absolwent Liceum Św. Augustyna. Ukończył Wydział Handlu Zagranicznego (SGPiS – SGH) w Warszawie oraz West London College w Londynie. W latach 1970-1980 działacz PAX-u, dziennikarz i pracownik I.W. PAX.
Do 1990 roku przebywał w Kanadzie gdzie pracował jako dziennikarz i felietonista. Przez wiele lat był autorem cotygodniowego felietonu „Solidarity” w dzienniku Toronto Sun oraz reporterem w Radio Canada International (CBC) nadającym programy w języku polskim na Kraj. Był również właścicielem i producentem polskiego programu telewizyjnego Polish Studio w kanadyjskiej stacji telewizyjnej City TV. Założył wraz dziennikarzami kanadyjskimi Komitet Pomocy Dziennikarzom w Polsce, który przez wiele lat wspierał materialnie podziemne środowisko dziennikarzy. Czytaj dalej..