Kryptowaluty – czy faktycznie są tak dobrze zabezpieczone i anonimowe? (skrót)

Od długiego już czasu jesteśmy zmuszani do transakcji bezgotówkowych. A to przelewanie pensji i emerytur na konta w bankach, a to zakupy przez internet, automatyczne sklepy bezgotówkowe, bezgotówkowe automaty do sprzedaży biletów w pojazdach komunikacji miejskiej itp.

Banki przymuszają nas do transakcji bezgotówkowych wprowadzając opłaty za prowadzenie konta dla klientów, którzy nie dokonują takich transakcji.

Powstał już Centralny Rejestr Faktur. Długo nie poczekamy i powstanie centralny rejestr wszystkich transakcji bezgotówkowych.

Rządy wielu krajów świata pracują nad swoimi cyfrowymi walutami banku centralnego (CBDC). Taka waluta umożliwia rządom całkowitą kontrolę nad obywatelami.

Odpowiedzią na to mają być kryptowaluty, które są ponoć niezależne od rządów i korporacji. Fama głosi, że są doskonale szyfrowane, dostępne na całym świecie i na dodatek tylko sprzedający i kupujący wiedzą, kto co od kogo kupił i za ile.

Trwa kampania promująca kryptowaluty, powstają giełdy kryptowalut, gdzie każdy może stać się miliarderem.

Podejrzewam, że każdy z nas jest kilka razy w tygodniu zachęcany do inwestowania w kryptowaluty.

Gdyby kryptowaluty były faktycznie niezależne od rządów, dawały swobodę transakcji i pozwalały omijać urzędy skarbowe, to rządy wielu krajów już ukróciłyby ten proceder. A jednak tak się nie dzieje, co daje pole do różnych teorii spiskowych.

Pomijam fakt, że portfel kryptowalut jest narażony na ataki hakerskie, czy inwigilację tajnych służb. Największą bolączką kryptowalut jest zależność of infrastruktury internetowej i energetycznej. Nie ma internetu – nie ma kryptowalut. Nie ma prądu – tym bardziej nie ma kryptowalut.

Moim zdaniem ta nachalna promocja kryptowalut służy oswojeniu nas z cyfrową walutą, abyśmy nie protestowali, gdy banki centralne wprowadzą swoją.

Kiedy CBDC zostanie wprowadzone, to znikną wszystkie te „niezależne” kryptowaluty.

Obecna promocja inwestowania w kryptowaluty, moim zdaniem, ma na celu pozbawienie oszczędności drobnych ciułaczy.

„Nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy”.

Cały artykuł: https://doprawdy.info/2023/07/kryptowaluty-czy-faktycznie-sa-tak-dobrze-zabezpieczone-i-anonimowe/

(Autor: Jacek Jaworski)

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info