Żywność a zdrowie człowieka

Żywność a zdrowie człowieka

  • Dobrze udokumentowana książka popularnonaukowa.
  • Niepodważalny dowód – na podstawie 10-letnich słynnych, ponadczasowych badań dr. Westona Price’a – na to, że pokarmy są lekiem, a produkty trucizną.
  • O zębach – najważniejszym barometrze odporności człowieka i o tym, jak uniknąć próchnicy od narodzin po śmierć.
  • O tym, dlaczego dodatki „E” do żywności i pestycydy to tyko wierzchołek góry lodowej.
  • Praktyczne wskazówki: jak się odżywiać w dzisiejszych czasach, żeby się nie pochorować oraz zachować zdrowie i energię.

Książka pt. Żywność a zdrowie człowieka – o pokarmach naturalnych i produktach spożywczych oraz ich wpływie na organizm to nowe, niestandardowe spojrzenie na temat wpływu pożywienia człowieka na jego zdrowie, w którym za podstawę zaleceń dietetycznych mających służyć profilaktyce zdrowotnej i leczeniu przyjęto jakość żywności. Książka na nowo formułuje definicję jakości żywności, ponieważ na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu – stu lat okoliczności jej pozyskiwania i wytwarzania drastycznie się zmieniły. Wskutek tych zmian nie tylko spadła wartość odżywcza żywności, ale także pojawiły się w niej substancje chorobotwórcze, w związku z czym to właśnie żywność stała się jednym z głównych czynników utraty zdrowia całych społeczeństw. Książka daje wskazówki na temat tego, co współczesny człowiek może zrobić w tej nowej i trudnej dla niego sytuacji, aby zapewnić sobie odżywczy i bezpieczny pokarm, który uchroni go przed chorobami.

Słowo od autorki: