Polaku! Naucz się bronić. Poznaj swoje prawa, poznaj prawo, zrozum prawo! Część I

Panuje powszechne przekonanie wśród Polaków, że urzędniczych tyłków nie można ruszyć z użyciem prawa, co jest całkowicie wypaczonym przekonaniem i narzuconym nam przez ogólną narrację tak zwanych „mediów”, będących na usługach każdej jednej władzy, przyjmujących jej narrację.

Od lat publikują owe „media” artykuły z których wynika, że umocowane na stołkach urzędniczych persony, są poza prawem i nie można im nic zrobić w ramach prób wyegzekwowania zadośćuczynienia za szkodę, wynikłą z tytułu poczynań takich urzędników.

Od lat czytamy i słuchamy o tym, że politycy, urzędnicy, prokuratorzy czy sędziowie nie podlegają pod kodeks karny z tytułu immunitetu, że unikają odpowiedzialności i niewiele z tym można zrobić. Tak ja to widzę i to dostrzegam w potoku zalewającego nas bełkotu z każdej możliwej strony świata propagandowych mediów.

W zasadzie już się pomiędzy ludźmi utarło, że spraw przeciwko urzędnikom nie warto w ogóle rozpoczynać, ponieważ sprawa w sądzie i tak zostanie poprowadzona w kierunku przegranej osoby wnoszącej pozew, przeciwko umocowanej i osłoniętej plecami reszty grupy – urzędniczej personie, niejednokrotnie chronionej jakimś wyimaginowanym immunitetem, który zezwala tej osobie na wszelakie poczynania, również te niezgodne z prawem.

Postanowiłem zadać kres temu powszechnemu mniemaniu i podważyć całkowicie to skądinąd błędne przekonanie a wpajane nam od zawsze!

Każdego urzędnika można pozwać i można z nim wygrać! Szczególnie wtedy, kiedy na reprezentowany przez niego urząd nałożona została kara. W innych przypadkach również można to zrobić i wygrać. Należy jedynie uzasadnić swoje oskarżenia i wesprzeć się innym, niż opisywane często w „mediach” prawo karne.

Przede wszystkim jednak należy: uświadomić sobie, jakie ma się prawa, jakie obowiązują prawa i jak należy rozumieć te prawa…

Cały artykuł: Polaku! Naucz się bronić. Poznaj swoje prawa, poznaj prawo, zrozum prawo! Część I – Bity mojego życia (wordpress.com)

fragment wybrała: Jadwiga Łopata

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info

Źródło zdjęcia: wikipedia – Jacek Malczewski – Prawo, Domena Publiczna