Promieniowanie elektromagnetyczne a zdrowie

Część 9. Krew

 Krew to nośnik wyspecjalizowanych, niezwykle ważnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu elementów morfotycznych – erytrocytów (krwinek czerwonych), leukocytów (krwinek białych) oraz trombocytów (płytek krwi). Zaburzenia w obszarze elementów morfotycznych krwi wiążą się z rozmaitymi dolegliwościami zdrowotnymi i chorobami. Jednym z potencjalnych czynników tych mających na to wpływ zaburzeń jest promieniowanie elektromagnetyczne pochodzące ze sztucznych źródeł, takich jak stacje bazowe telefonii komórkowej, rutery wi-fi, telefony komórkowe i inne tego typu urządzenia przenośne.

Naruszenie budowy erytrocytów, leukocytów i trombocytów, zmniejszenie ich liczby lub zaburzenia funkcjonowania wywołane przez sztuczne PEM mogą się przyczyniać do następujących problemów zdrowotnych: niedostatecznego dotlenienia komórek, bólów głowy, nudności, problemów z koncentracją, zmęczenia, anemii, zaburzeń pracy serca, zaburzeń ciśnienia tętniczego, odczuwania mrowienia w kończynach i ich drętwienia, zaburzeń krzepnięcia krwi, spadku odporności organizmu i nowotworów.

Temat został szczegółowo omówiony w filmie na kanale YouTube „Zdrowe Dzieci – Zdrowa Rodzina”: https://www.youtube.com/watch?v=BwV0HAJ8xu4

 (Opracowała: Ewa Gierula, dyplomowany dietetyk)

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info