Sprzeciw wobec decyzji Okręgowego Sądu Lekarskiego

Podpisz petycję: https://dajcieleczyc.pl/obrona-dr-martyki/

Manifestacja w obronie dr Zbigniewa Martyki 19.12.2022

W dniu 19.12.2022 dr Zbigniew Martyka stanął przed sądem w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie oskarżony o to, że publicznie kwestionował oficjalnie zalecane    szkodliwe terapie na Covid 19.

Obrona szlachetnego bezkompromisowego odważnego lekarza zjednoczyła grupy wolnościowe z całej Polski. Pomimo 10 stopniowego mrozu do Krakowa zjechali wolnościowcy z Warszawy, Lublina, Śląska, Zagłębia, Podhala, Wrocławia, Białegostoku, Szczecina oraz z wielu mniejszych miast południowej Polski. Przyjechał również niezłomnie występujący w obronie prawa i wolności poseł Grzegorz Braun, towarzyszył mu krakowski poseł Konrad Berkowicz. Posłowie wspólnie chcieli zgodnie ze swoimi uprawnieniami być świadkami procesu sądowego, jednak nie zostali wpuszczeni do budynku Okręgowej Izby Lekarskiej, a Grzegorz Braun zapłacił za to okaleczeniem ręki przyciętej drzwiami przez ochronę Okręgowej Izby Lekarskiej.

Skandowano: IZBO !! WYTRZEŹWIEJ !!    PRZYJDZIE CZAS OSĄDZIMY WAS !!! oraz wiele innych haseł.

Odczytano listę hańby, na której znalazło się wielu znanych polityków, lekarzy, aktorów, sportowców i dziennikarzy, którzy w podczas tej fałszywej pandemii zachęcali do szczepień, żądali obostrzeń sanitarnych, siali strach i dezinformację. Na zakończenie odśpiewano Rotę. NIC TAK NIE JEDNOCZY JAK WSPÓLNY WRÓG; krakowska manifestacja pokazała, że Polacy w obliczu zagrożeń potrafiła się zjednoczyć pomimo różnic światopoglądowych.

(Opracował: Stanisław Bargieła)

Pod koniec protestu z budynku OIL wyszedł dr Zbigniew Martyka wraz z dwiema prawniczkami i poinformowali zgromadzonych o decyzji sądu lekarskiego pozbawiającej go prawa wykonywania zawodu na rok. Wyrok jest nieprawomocny – lekarz zapowiedział od razu odwołanie się do Naczelnej Izby Lekarskiej. Ponieważ posiedzenie zostało utajnione, nie udzielano żadnych innych informacji, jednak dr Martyka komentował w rozmowie z „Gazetą Krakowską” zaistniałą sytuację tak:

– „Czułem się tak, jakbym przyszedł po gotowy wyrok. Korzystając z mojego doświadczenia na stanowisku przewodniczącego Okręgowego Sądu Lekarskiego w Tarnowie, które pełniłem uczciwie przez osiem lat, to myślę, że jeśli wszystko byłoby oparte na obiektywizmie, prawdzie, sprawiedliwości i prawie, to byłby tylko jeden możliwy wyrok: uniewinnienie!”

Jeśli chcesz wesprzeć doktora – podpisz petycję: https://dajcieleczyc.pl/obrona-dr-martyki/

(Opracowała: Grażyna Bakunowicz)

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info