Promieniowanie elektromagnetyczne a zdrowie.

Część 4 – układ nerwowy

Migrena, chroniczne zmęczenie, bezsenność, zaburzenia ze spektrum autyzmu, padaczka, nadpobudliwość, depresja, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, stwardnienie zanikowe boczne, stwardnienie rozsiane i inne choroby neurodegeneracyjne to epidemie zaburzeń i chorób układu nerwowego, jakie niewątpliwie dotykają współczesne społeczeństwa.

Medycyna nie potrafi wskazać jednoznacznej przyczyny tego stanu rzeczy, niektórzy lekarze wskazują na substancje toksyczne, których przybywa w naszym środowisku, a dietetycy – na chorobotwórczą żywność. Nadużywanie środków farmakologicznych to kolejna przyczyna złego stanu zdrowia. Istnieje jeszcze jeden poważny czynnik chorób neurologicznych – promieniowanie elektromagnetyczne pochodzące ze sztucznych źródeł, coraz bardziej wszechobecnych, od których trudno uciec: anten telefonii komórkowych, punktów wi-fi czy telefonów komórkowych, jednak na ten czynnik prawie nikt nie chce zwrócić uwagi.

Skąd wiadomo, że promieniowanie elektromagnetyczne zaburza układ nerwowy? Z badań epidemiologicznych oraz z badań przeprowadzanych na zwierzętach. Dostęp do wyników dociekań naukowców jest nieograniczony, większość z nich dostępna jest w oficjalnej bazie na amerykańskiej stronie rządowej PubMed. Możemy też sięgnąć po dobrze udokumentowane publikacje książkowe. Możemy nawet zacząć obserwować zmiany we własnych organizmach, próbnie izolując się od wszelkich źródeł promieniowania.

O możliwych zaburzeniach i chorobach układu nerwowego pojawiających się wskutek ekspozycji na promieniowanie dowiemy się w czwartym odcinku prezentacji na temat wpływu PEM na zdrowie człowieka: https://zdrowedzieci.org.pl/promieniowanie-elektromagnetyczne-a-zdrowie-czesc-4-uklad-nerwowy/

(Opracowała: Ewa Gierula, dyplomowany dietetyk)

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info