Zostawił Szwajcarię dla polskiej wsi

„… Zakochał się w polskim krajobrazie i w 1989 roku (przed pierwszymi wolnymi wyborami w Polsce) w wieku 28 lat, zakupił opuszczone gospodarstwo o powierzchni 5 hektarów o słabej jakości gleby w Grzybowie (powiat płocki, woj. mazowieckie) za równowartość 2000 euro.

Bez dostępu do wody ani znajomości języka polskiego, rozpoczął swoją przygodę z byciem ekologicznym rolnikiem. Zaczął od produkcji sera i chleba (przy użyciu pieca opalanego drewnem) i sprzedawał swoje produkty na kiermaszu przed warszawskim Ośrodkiem Kultury na Ochocie.

To właśnie tam, w 1990 roku, poznał swoją przyszłą żonę, Ewę, która zajmowała się popularyzowaniem ekologicznego jedzenia i rolnictwa. Pochodząca z Warszawy Ewa przeprowadziła się na stałe na wiejskie gospodarstwo Petera w 1993 roku.

Teraz, trzydzieści lat później, zbudowali udany rodzinny biznes, zregenerowali glebę na obszarze 25 hektarów i założyli jeden z najbardziej znanych ośrodków edukacyjnych w Polsce, Ekologiczny Uniwersytet Ludowy, zajmujący się rolnictwem ekologicznym.”

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=TTw_URkrEk8