Prawdziwa historia Izraela

Latem 1975 roku pracowałem jako wolontariusz w kibucu w północnym Izraelu, w pobliżu granicy z Libanem. Jako niedawny przedstawiciel rolnictwa ekologicznego w Wielkiej Brytanii chciałem zbadać, jak działa ten wyjątkowy społeczno-ekonomiczny eksperyment.

W przerwie od pracy w kibucu przypadkowo miałem okazję spotkać się z wysokim rangą przedstawicielem izraelskiego wojska w Hajfie. Był to miły, rozważny człowiek, który wkrótce miał przejść na emeryturę.

Zapytałem go o jego spojrzenie na napięcia izraelsko-palestyńskie. Odpowiedział w sposób, który rzucił bardzo istotne światło na rzeczywistość. Przytoczę tutaj moje wspomnienie głęboko proroczej treści jego słów.

– Izrael nie jest krajem – powiedział. – Słowo to w języku hebrajskim oznacza „zmagać się z Bogiem” (pracować z Bogiem). To aspiracje plemienne, a nie miejsce. Nadawanie nazwy Izrael temu obszarowi ziemi jest fałszerstwem. Wywodzi się z syjonistycznego przekonania, że kraj ten jest pierwotną ojczyzną Żydów. Nie ma historycznych dowodów na to przekonanie, jest to niebezpieczna fiksacja. Syjonizm nie jest judaizmem.

Nie byłem wówczas w pełni świadomy znaczenia tej odpowiedzi; jednakże pozostała ona żywa w mojej pamięci.

­Mój gospodarz zapytał następnie, jakie miejsca zamierzam odwiedzić w Izraelu. A gdy odparłem, że zdecydowanie Jerozolimę, stanowczo powiedział:

– Wyjdź poza Jerozolimę na Zachodni Brzeg, do Jordanii. Poznaj to miejsce, w którym żyją i pracują Jordańczycy i palestyńscy uchodźcy.

Posłuchałem jego rady i wsiadłem do autobusu do Jerozolimy. To tam po raz pierwszy doświadczyłem niespokojnego napięcia między Palestyńczykami a Żydami…

Cały artykuł po angielsku: https://www.globalresearch.ca/zionist-cause-dark-reversal-real-destiny-israel-true-story/5840693

UWAGA! Aby przeczytać artykuł w wersji polskiej, użyj funkcji „Przetłumacz” na tej stronie Global Resarch

(Autor: Julian Rose)

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info