To tutaj nastąpi rolnicza rewolucja! Polska widziana oczami obcokrajowca

Kiedy przyjechałem po raz pierwszy do Polski dowiedziałem się, że 2 miliony rolników nadal uprawia ziemię, a średnia wielkość gospodarstwa wynosi zaledwie 7 hektarów. Było to w roku 2000. Powiedziałem sobie: “A więc to tutaj nastąpi rewolucja”. Tylko tam, gdzie duża liczba niezależnych rolników nadal posiada środki, aby wyżywić swoje rodziny i czerpać wodę ze studni, istnieje rzeczywista “podstawa” do uwolnienia się od despotycznych nakazów państwa – i w równym stopniu – dominujących korporacji, które rządzą światem.

Byłem więc pod wrażeniem potencjału oddolnego ruchu kierowanego przez rolników, który trzymałby się prostych wartości związanych z koniecznością zapewnienia żywności na stołach narodu. Wartości te są wzmacniane przez skromne, ugruntowane cechy tych, którzy żyją ramię w ramię z naturą, zwierzętami i uprawami.

W miarę jak coraz bardziej przystosowywałem się do życia w Polsce, zacząłem doświadczać podstawowych sił kulturowych, które tworzą rodzaj rozszerzonej rodziny w narodzie.
Polska kultura wyraźnie różni się od kultury zachodniej; jest zasadniczo głębsza. Obserwuję, że zdecydowana większość z was jest “prowadzona sercem”, hojna dla osób z zewnątrz. Ale obserwuję również pewien zbiorowy strach powstrzymujący otwartą ekspresję tej głębi. Prawie tak, jakbyście się bali własnej mocy. Coś nierozwiązanego, co powoduje brak wiary w siebie – a tym samym nadmiernie naiwną gotowość do zaakceptowania tych, którzy chcą was wykorzystać.

W Polsce istnieje wielkie bogactwo, które nie zostało jeszcze wyjałowione przez zachodni materializm, powierzchowność i fałszywą intelektualną pozę, chociaż robią one wszystko, co w ich mocy, aby dobrać się do waszej skóry. Jestem zaszczycony, że mieszkam w tym niezwykłym kraju!

Są tylko jeden lub dwa elementy polskiego stylu życia, które sprawiają, że wewnętrznie się kurczę.
Jednym z nich jest “Coca-Colaryzacja” kraju. Myślę, że to choroba. Ten całkowicie nietrafiony romans “na kolanach” z Ameryką. To po prostu nie pasuje w kraju, który na tak wiele sposobów odzwierciedla to, co Europa była w stanie dać światu. Cechy, z których wiele wynika ze szczególnego wkładu Polski w minionych stuleciach.

Kochani Polacy wstańcie z kolan! Użyjcie swojej mądrości i energii dla Polski! Nie dajcie sobą manipulować. Podążajcie za przykładem rolników. Przyłączcie się do nich. Oto prawdziwa moc.
Miejcie wiarę w swoje możliwości i nie bądźcie cyniczny, jeśli chodzi o zdolność do wprowadzania pozytywnych zmian. Wymogiem jest po prostu połączenie serca z umysłem. W ten sposób natychmiast rozpoznacie przebiegłą naturę tych, którzy chcieliby ukraść wasze bogactwo – i nie pozwolicie im na to. Widzę coś, czego być może wy nie widzicie. Jednym z pierwszych krajów na świecie, któremu uda się obalić dyktaturę niszczącą naszą przyszłość, będzie Polska.

Julian Rose

Zapraszamy do współpracy z Do Prawdy! Kontakt: kontakt@doprawdy.info