Ekonomia wolności. Nasza Polska Arka

EKONOMIA WOLNOŚCI. NASZA POLSKA ARKA!

MIEJSCE: Kraków, hotel Polonia, Basztowa 25 (bardzo blisko dworca Kraków Główny)

TERMIN: 9 marca (sobota) 2024 r.

ORGANIZATORZY: portal Do Prawdy www.doprawdy.info, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi — ICPPC http://icppc.pl

Prowadzenie i moderacja: Grażyna Bakunowicz i Jacek Nowak

PROGRAM:

9:30 Rejestracja

10:00 Otwarcie — Jadwiga Łopata, Julian Rose i Jacek Nowak
10:15 Falowe Eldorado. Wybór należy do Ciebie – Janusz Niemier
10:45 Edukacja na wielu różnych poziomach – Jadwiga Łopata
11:00 Dlaczego chorujemy? Jak odzyskiwać zdrowie? – Ewa Gierula
11:30 Polska widziana oczami obcokrajowca – Julian Rose
12:00 My musimy być mocni – Elżbieta Kowalewska
12:15 Jak tworzyć niezależną Arkę? – Marcin Marcin
12:30 Nasze Arki – Naszą siłą dobre rolnictwo i zdrowie – Monika Podsiadła i inni rolnicy13:00 Przerwa

14:00 Pieniądz suwerenny – Krzysztof Lewandowski
14:30 Jak się leczyć alternatywnie…, jak długo będzie to możliwe? – Katarzyna Bross-Walderdorff
15:00 Sztuka pokojowego oporu w czasie kiedy system oczekuje od Ciebie walki – Jakub Kuśpit
15:30 Podstawy bezpieczeństwa, wolności i przetrwania: korporacyjne rolnictwo przemysłowe, czy rodzinne gospodarstwa ze swobodną wymianą materiału siewnego – Jacek Nowak
16:00 Nasza Polska Arka – dyskusja, wprowadzenie Jadwiga Łopata

17:00 Zakończenie

Rejestracja uczestników online: https://forms.gle/sEQS6gnwZXJh4Jzu6


Wykładowcy

Katarzyna Bross-Walderdorff

Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców – PSNLiN. Ukończyła studia medyczne w Monachium. Bezpośrednio po odbyciu stażu i zakończeniu pracy doktorskiej zajęła się poszukiwaniem takiej formuły pracy w medycynie, która odpowiadałaby jej ambicjom, oczekiwaniom, dawałaby satysfakcję i poczucie sensu wykonywanej pracy: wszystko to udało się odnaleźć w klasycznej homeopatii.

Pierwszymi nauczycielami homeopatii byli dla niej doktor Robert Zawiślak z Krakowa oraz doktor Michael Barthel z Monachium. Później odbyła kursy w Poznaniu prowadzone przez doktora Andrzeja Dymka, doktora Konrada Mencharda, doktor Ewę i doktora Wojciecha Wików, doktora Alfonsa Geukensa, aż wreszcie zaczęła wielką, fascynującą podróż w głąb świata homeopatii z obecnym nieocenionym nauczycielem doktorem Mohinderem Singh Jusem Mohinderem Singh Jusem.

W 1999 roku dr Bross-Walderdorff otrzymala 2-letnie stypendium w prowadzonej przez doktora Jusa w Szwajcarii szkole klasycznej homeopatii SHI-Homoeopathieschule i po jej ukończeniu, w październiku 2001 roku ponownie otworzyła praktykę lekarską w Bielsku-Białej.

W latach 2003-2005 dr Bross-Walderdorff prowadziła wykłady z homeopatii dla lekarzy i farmaceutów w ramach działalności Homeopatii Klasycznej, jak również dla Centrum Szkolenia Podyplomowego Lekarzy przy Uniwersytecie Jagiellońskim.
W swojej pracy łączy homeopatie i podejście systemowe, widząc w tym ogromny zasób możliwości dla skutecznego i trwałego leczenia pacjentów. Więcej: http://www.homeopatia-klasyczna.pl/

Ewa Gierula

Dyplomowany dietetyk, psychodietetyk, autorka książek pt. Zdrowe Dzieci – o utrzymywaniu dzieci w zdrowiu i wyprowadzaniu z choroby bez leków i suplementów, Zdrowa Rodzina – książka kucharska oraz Żywność a zdrowie człowieka, autorka strony internetowej zdrowedzieci.org.pl i kanału YouTube – Zdrowe Dzieci – Zdrowa Rodzina, żona i matka, w 2009 r. zaczęła sukcesywnie wprowadzać zmiany w sposobie odżywiania swojej rodziny, jednocześnie zdobywając i pogłębiając wiedzę na temat odżywiania i zdrowia. Bodźcem do tych zmian były chroniczne problemy zdrowotne córki i syna, którym lekarze nie potrafili skutecznie pomóc. Zmiana diety okazała się kluczem do uzyskania trwałego i całościowego zdrowia nie tylko u dzieci, ale również u rodziców.

Jakub Kuśpit

Porucznik Wojska Polskiego, prezes stowarzyszenia Bronimy Munduru Dla Przyszłych Pokoleń założonego aby ochronić środowisko mundurowe przed przymusem szczepień podczas pandemii. Pomysłodawca i Koordynator Ogólnopolski inicjatywy Braterstw Ludzi Wolnych. Celem Inicjatywy jest przekazywanie know-how jak tworzyć samowystarczalne, zdecentralizowane, rozproszone społeczności lokalne oparte na prawdziwych relacjach, które są odpowiedzią na scentralizowany globalizm w ramach agendy 2030

Krzysztof Lewandowski

Absolwent Politechniki Warszawskiej (mgr inż), WSEiZ oraz kursów z zakresu ekonomii i pieniądza (Utrecht, Warszawa, Paryż, Mediolan, Sztokholm). W latach 2014-2015 wykładowca ekonomii społecznej w Warszawskiej Szkole Zarządzania, Szkole Wyższej. Tłumacz literatury ekonomicznej (prof. Richard Werner, prof. Joseph Huber, Polska The Times), publicysta, wydawca, redaktor (w latach 2004-2005 Redaktor Naczelny tygodnika PSL “Zielony Sztandar”). Muzyk (Ossian, TerenNowy, Funky Family). Obecnie członek wielobranżowej spółdzielni socjalnej (kooperatywa spożywcza, klub muzyczny, serwis rowerowy).

 

Jadwiga Łopata

Inicjatorka i współzałożycielka Europejskiego Centrum Rolnictwa Ekologicznego i Turystyki-ECEAT, Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC, Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO i 5G. Od 35 lat aktywnie działa na rzecz ochrony i promocji tradycyjnych wartości polskiej wsi oraz naturalnej i kulturowej różnorodności. Za swoją działalność została nagrodzona Nagrodą Goldmana (ekologiczny Nobel), Złotym Krzyżem Zasługi, tytułem „Zasłużona dla Gminy Stryszów”. Jest nominowanym członkiem międzynarodowej sieci Innowatorów dla Dobra Publicznego – Ashoka. Prowadzi edukacyjne tradycyjne gospodarstwo ekologiczne EKOCENTRUM ICPPC www.eko-cel.pl

Janusz Niemiera

Jest doktorem socjologii UKSW w Warszawie. Do niedawna funkcjonariusz Straży Granicznej, gdzie w trakcie swojej służby pełnił funkcję operatora systemów obserwacji lotniczej, a następnie pilota śmigłowca. Autor książki posiada licencję zawodową samolotową CPL(A) i śmigłowcową CPL(H). Z racji posiadanych licencji dysponuje Świadectwem Operatora w Służbie Radiokomunikacyjnej Lotniczej. Zainteresowanie tematem miało miejsce w związku z brakiem snu w nocy. Jest autorem ksiązki o tym samym tytule co prelekcja: Falowe Eldorado. Beneficjenci i nieświadome ofiary.

Dr Jacek J. Nowak

Emerytowany profesor Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego w WarszawieI. Specjalizuje się w zakresie:
I. 1) podstaw zrównoważonego rozwoju (ekorozwoju) i zarządzania ekologicznego, a w tym bezpieczeństwa żywieniowego oraz podstaw zdrowia menedżera i jego współpracowników oraz
2) zastosowań metod nauk ścisłych w ekonomii i zarządzaniu, zwłaszcza w podejmowaniu racjonalnych decyzji, prognozowaniu i symulacyjnych grach decyzyjnych.
II. 42 lata oficjalnej pracy jako naukowiec i nauczyciel akademicki kolejno w WSE/AE w Krakowie, Uniwersytecie Warszawskim i Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego,- przez 10 lat członek Scientific and Medical Network,- obecnie niezależny naukowiec,- współpracuje z Międzynarodową Koalicją dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC) oraz Koalicją Polska Wolna od GMO. Czytaj dalej..

Monika Podsiadła

Z wykształcenia jestem pedagogiem i animatorem kultury, z pasji animatorem permakultury. Od ponad 20 lat mieszkam na wsi w społeczności alternatywnej. Współpracuję od lat z ruchem ekowiosek Europy i także tu na Polskim gruncie działam w tej materii. Permakultura stała się moim życiem, płynie w mojej krwi, jak również holistyczne podejście, poszukiwanie dróg powrotu do źródła, wolności. Jestem współautorką książki pt.: “Ogrody Permakultury. Dotknąć Ziemi”.
Jak kot często stąpam swoimi drogami, wytaczam nowe. Działam!
www.permakultura.com.pl

Sir Julian Rose

Współzałożyciel i prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC www.icppc.pl oraz współzałożyciel Koalicji POLSKA WOLNA OD GMO i 5G. Właściciel jednego z pierwszych ekologicznych gospodarstw w Anglii, działacz społeczny. Autor książek: „Zmieniając kurs na życie. Lokalne rozwiązania globalnych problemów”, „W obronie życia”, „Pokonać umysł robota. Zachować człowieczeństwo” oraz setek artykułów www.renesans21.pl. Od 2002 roku większość czasu spędza w Polsce.

—————————